wtorek, 31 lipca 2018

"Wbrew Naturze" Mirka Andolfo - RECENZJA | TOM 1 & TOM 2


Czy odważysz się zrobić coś WBREW NATURZE?
"Wbrew Naturze. Tom 1"
Autor: Mirka Andolfo
Wydawca: Non Stop Comics
Ilość stron: 96
Data wydania: 18.10.2017r.


"Wbrew Naturze. Tom 2"
Autor: Mirka Andolfo
Wydawca: Non Stop Comics
Ilość stron: 96
Data wydania: 23.05.2017r.
Sięgając po serię "Wbrew naturze" czułam, że będę zachwycona z lektury, gdyż tematyka odpowiada moim upodobaniom. I jestem w pełni usatysfakcjonowana, gdyż moje przeczucie się sprawdziło. Historia przedstawiona przez autorkę Mirkę Andolfo okazała się tak świetna i wciągająca, że z przyjemnością przeczytałabym powieść, która powstałaby na podstawie tego komiksu, jak i obejrzałabym ekranizację! Autorka zdecydowała się puścić wodze fantazji i to dosłownie! Jeszcze nigdy nie miałam styczności z historią o tej tematyce zatem poznanie jej było jeszcze przyjemniejsze. 
Mowa o komiksie zatem oczywiście to ilustracje są tu najważniejsze. Muszę przyznać, że Mirka Andolfo poszerzyła grono moich ulubionych rysowników i z ogromną przyjemnością poznałabym jej kolejne prace. Rysunki, które zobaczymy w "Wbrew Naturze" są odważne, narysowane pewną kreską, a co najważniejsze świetnie oddają emocje w każdej sytuacji. Autorka w umiejętny sposób potrafi nanieść wszystkie uczucia na papier i postaciom dać duszę. Coś wspaniałego! Kolejny plus to pomysłowość! Mirka stworzyła genialne i fascynujące postaci będące połączeniem zwierząt i ludzi. I możecie być pewni, że ani trochę to nie odpycha. Ilustracje są wręcz fenomenalne...piękne. 


Fabuła wciąga już od pierwszych stron. Wartka akcja, interesujące wątki, a co najważniejsze - jest ich bardzo dużo i są rozbudowane, całość dodatkowo ubarwiają niespodziewane zwroty akcji. I jak na komiks to te niespodziewane zwroty zrobiły na mnie największe wrażenie! A tom pierwszy jak i drugi zostały utrzymane na tym samym poziomie. 
Wszystko dzieje się bardzo szybko z racji krótkich dialogów, ale z jakim natężeniem! Autorka w umiejętny sposób wykorzystała element zaskoczenia i sprawiła, że historia stała się jeszcze bardziej emocjonująca. 
A skoro już mowa o fabule, to czas ją nieco przybliżyć. "Wbrew naturze" opowiada o świecie, w którym żyją antropomorficzne zwierzęta. Jednak w ich świecie panują pewne zasady, których za wszelką cenę należy przestrzegać. Bowiem dozwolone są związki tylko pomiędzy osobnikami tej samej rasy....w innym przypadku jest to karane. Więzienie czeka tych, którzy choć raz postąpią WBREW NATURZE i właśnie nasza główna bohaterka ma pewien problem...


Leslie to młoda świnka, która niestety nie miała jeszcze tego szczęścia i nie znalazła swojej miłości. Nadchodzi dla niej trudny okres, ponieważ gdy tylko skończy 25 lat, automatycznie władze włączają ją, jak i każdego innego osobnika, który nie ma pary, do programu rozrodczego, aby odnaleźć miłość w swym gatunku. Tak państwo chce uniknąć problemów międzygatunkowych i podtrzymać swój gatunek. Niestety nasza bohaterka mi inny problem...nawiedzają ją bardzo dziwne i intensywne sny, w których jest w bliskiej relacji z osobnikiem innego gatunku! A kiedy taka zbrodnia nawiedza ją w snach, nic nie jest już takie samo. 
Od kiedy wilk pozostawia ślady pazurów w umyśle Leslie, jej życie się diametralnie zmienia.  Mają miejsce dziwne wydarzenia, zabójstwa, porwania...a także halucynacje. Ale co tak naprawdę się dzieje? Czy tu chodzi o jakąś moc? Kto chce się skontaktować z Leslie?

Jedno jest pewne. Stawka jest bardzo wysoka, a Wzrok nie odpuści. Każdy pragnie jej krwi. Każdy chce ją mieć. Kto się odważy stawić czoła?


Leslie będzie walczyła o życie, o swój umysł a co najważniejsze, będzie musiała zapomnieć o pomocy przyjaciół. Jesteście ciekawi dlaczego? Koniecznie sięgnijcie po tę historię! Ja już z niecierpliwością czekam na 3 tom i mam nadzieję, że świat antropomorficznych zwierząt również Was oczaruje!

To kto się skusi? :)

1 komentarz:

  1. Kupiłem dzięki Twojemu poleceniu i bardzo mi się podoba ❤️

    Pozdrawiam,
    Adam

    OdpowiedzUsuń