środa, 1 marca 2017

"Zakazane życzenie" Jessica Khoury - RECENZJA | PREMIERA

 

Potężne moce i uczucia, które zmienią świat.


"Zakazane życzenie"
Autor: Jessica Khoury
Wydawca: Wydawnictwo SQN
Ilość stron: 380
Data wydania: 1.03.2017r.

To już dziś ta wspaniała data! Premiera "Zakazanego życzenia"!

Dawno nie czytałam tak niezwykle magicznej a za razem pięknie napisanej historii. Autorka od pierwszej strony zachwyca nas językiem. Stosuje tak wiele epitetów i porównań, że nie sposób się nie zachwycić. To coś nowego, coś innego, coś co nadaje charakter całej historii opartej na baśni o Aladynie. Świat Baśni Tysiąca i jednej nocy staje się nam o wiele bliższy i wręcz wciąga w niezapomniany wir.
To tu magia rządzi światem, ale i na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo.
Kiedy Aladyn za sprawą magicznego pierścienia dociera do dawno zapomnianego miejsca, nie wie że za chwilę stanie twarzą w twarz z niebezpiecznym dżinem. Odnajduje lampę, z której po pięciuset letnim odpoczynku wyłania się dżin. Jak się okazuje jest to niezwykle piękna kobieta o imieniu Zahra. Dziewczyna wiele już widziała i wiele przeżyła, ale odkąd została uzależniona od lampy jej życie nie jest już tak przyjemne jak kiedyś.
Zahra musi spełnić trzy życzenia Aladyna, jak myślicie o co poprosi młody złodziejaszek?
Aladyn najlepszy w swoim fachu, piękny młodzieniec skrywa sekrety, ale nie tylko on. Bowiem Zahra nie jest jakimś tam sobie zwykłym dżinem.

Tych dwoje połączyło przeznaczenie, a może przypadek? Kiedy wyruszają razem w podróż już nikt i nic nie jest bezpieczne, rozpoczyna się walka o przetrwanie, walka dobra ze złem. Nadarzą się pokusy, które niestety przyniosą wiele problemów, ale czego człowiek nie zrobi aby być wolnym? A do czego jest gotów posunąć się dżin by uwolnić się od lampy?
Zahra pragnie tylko wolności. Cóż z tego, że włada bezgraniczną mocą, skoro nie może żyć jak bezkresne morze.


 

"Zakazane życzenie" zabiera nas do świata, w którym każdy chce dopiąć swego. Tam dżinowie jak i ludzie pragną władzy za wszelką cenę. Tam historia, która odbiła się piętnem na wszystkich, potrafi powrócić i znów popsuć plany. Tam miłość nie ma prawa miejsca, bowiem dżin nigdy nie może się zakochać w człowieku, jednak co jeśli tak się stanie? Jakie są szanse na przetrwanie w świecie okrutnym i złym niczym czarna magia?

Historia ta pokaże nam miłość, która nie ma prawa istnieć. Liczne sekrety, tajemnice i mroczną przeszłość bohaterów, która sprawi, że nie będziemy mogli się od niej oderwać.

Tylko co się wydarzy, gdy zostanie wypowiedziane zakazane życzenie? Czy Aladyn i Zahra będą mogli liczyć na wspólną przyszłość?

Czeka nas wiele poświęceń, cierpienia, walk oraz miłości. Dobro musi zwyciężyć, ale za jaką cenę? A konsekwencje życzeń nie znają granic, nie są też jasno określone. Pozostaje nadzieja, która podbudowana miłością może znaczyć wiele, ale czy ona jest w stanie pokonać zło? Tego nikt nie wie.


Pustynne klimaty, silne uczucia oraz magia ogarniająca każdy skrawek naszej skóry i magia w dosłownie każdej możliwej formie. Takie właśnie jest "Zakazane życzenie", czy odważycie się poczuć tę moc?

Kochani serdecznie Wam polecą tę powieść, która odznacza się swą formą, bo jak sama Sarah J. Maas napisała,  "...olśniewająco napisana", zatem gwarantuję Wam, że coś w tym jest :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu SQN.

6 komentarzy:

 1. Cudowna historia ♡ I te piękne zdjęcia :) Pozdrawiam, Goszaczyta :)

  goszaczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę mieć tę książkę! Całość wydaje się bardzo interesująca i coraz większa ilość pozytywnych opinii na jej temat, tylko potwierdza moja przypuszczenia :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie!
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2017/03/superbetter.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka jest cudowna <3 I ta okładka... *.*
  Piękne zdjęcia ;*

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń