wtorek, 20 lutego 2018

"Okrutna Pieśń" Victoria Schwab - RECENZJA


Czy dla muzyki poświęciłbyś swą duszę?"Okrutna Pieść"
Autor: Victoria Schwab
Wydawca: Wydawnictwo Czwarta Strona
Ilość stron: 430
Data wydania: 17.01.2018r.

Pierwsze spotkanie z twórczością Victorii Schwab uważam za jak najbardziej udane. Już od pierwszych stron pióro autorki porywa i jednocześnie zachwyca swoją lekkością oraz płynnością. Genialny pomysł na fabułę i wartka akcja sprawiają, że wprost pochłaniamy kolejne strony powieści.
"Okrutna Pieśń" to istna perełka wśród powieści fantasy, odznaczająca się nieszablonowym pomysłem na świat przedstawiony. Jest to historia znacznie wyróżniająca się na tle innych i dzięki temu z pewnością na dłużej pozostanie w naszej pamięci.


W Świecie Verity to potwory grasujące na Ziemi sprawiają, że człowiek nie może bezpiecznie wychodzić po zmroku, nawet posiadanie metalowego medalionu nie daje 100% gwarancji przeżycia. 
Miasto podzielone SZWEM i dwóch władców. Jeden panujący nad potworami, drugi chroniący przed nimi społeczeństwo.

Jak myślicie kto ma szansę na przetrwanie?
Sunaje, Corsaje i Malchaje to podstępne, silne i obślizgłe kreatury, które powstały w wyniku złych występków, morderstw i wojen. To monstra, którym cienie dały początek. Ale są i takie, które wyglądają nawet jak człowiek, ale czy tym podstępnym bestiom, które pożywiają się ludzkimi duszami można zaufać?


Główna bohaterka Kate Harker to córka jednego z władców, dziewczyna twardo stąpa po ziemi, jest odważna, igra z ogniem i to dosłownie! Jesteście ciekawi dlaczego tak często zmieniała szkoły? :D
W dodatku dziewczyna pragnie zwrócić na siebie uwagę ojca i powrócić do domu, jednak czeka ją ciężka praca by zdobyć to uznanie. Jej celem jest rządzenie miastem u boku ojca, ale czy aby na pewno tego pragnie? Co tak właściwie chce udowodnić swoim zachowaniem?
Już od pierwszych stron polubiłam Kate, dziewczyna jest twardą bohaterką, która nawet pomimo przeciwności losu pragnie osiągnąć wyznaczony sobie cel. W wyniku pewnych wydarzeń będzie musiała zaryzykować i zaufać Sunajowi, ale czy wyjdzie jej to na dobre?

Drugim głównym bohaterem jest August, młody podopieczny Flynna, władcy drugiej części miasta, tej spokojniejszej. Chłopak ze względu na swoje pochodzenie i naturę nigdy nie wychodził poza kompleks szkoleniowy, ale teraz nadarzyła się okazja i pewna misja do wypełnienia. August jako jeden z nowych uczniów w szkole musi obserwować pewną osobę, to jest jego zadanie, ale jak się okazuje nie to będzie dla niego prawdziwym wyzwaniem. August musi nauczyć się zachowywać jak człowiek. Chociaż Sunaje i tak już wyglądają jak ludzie to niestety pewne elementy w zachowaniu wymagają dodatkowej ostrożności. W dodatku Sunaje to najgroźniejsze z potworów, które tylko przy pomocy muzyki zaspakajając swój głód potrafią wyssać z człowieka całe życie. Jak August poradzi sobie pośród ludzi?
Koniecznie musicie się przekonać!


Muszę przyznać, że autorka w umiejętny sposób wykreowała postaci, gdyż każda z  nich jest barwna i odznacza się zupełnie innym charakterem. W dodatku nawet najgroźniejszy z potworów potrafi borykać się ze swoim sumieniem, zatem możecie być pewni, że czekają Was nie lada zaskoczenia.
"Okrutna Pieśń" to wciągająca historia, która z pewnością wprowadzi Was w niesamowity Świat Verity. Zaczaruje tajemnicami i trzymając w napięciu poprowadzi do zakończenia, które nie pozostawi nam nic innego jak tylko z niecierpliwością czekać na kontynuację.

Odwaga, walka, strach, zaufanie i kłamstwa? Co takiego uczyniły Malchaje? Czy wszystko wyjdzie na jaw? I co się stanie gdy drogi Kate i Augusta się skrzyżują? Możecie być pewni, że tę dwójkę czeka nie lada przygoda.

Potwór i człowiek, czy są dla siebie zagrożeniem? Jak myślicie?


Kochani, jeżeli chcecie sięgnąć po historię, która dostarczy Wam nowych, niesamowitych wrażeń, to "Okrutna Pieśń" będzie dla Was idealna. Pięknie napisana, wciągająca historia, która sprawi, że z niecierpliwością będziemy czekać na kontynuację.Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

4 komentarze:

 1. Podobała mi się ta książka, bo rzadko zdarza się, by autor tak skupił się na całości fabuły i bohaterach nie łącząc ich w jakiś chory związek lub nieszczęśliwą miłość. Jej.. tą książkę czytało się tak fajnie! Nie mogę się doczekać 2 tomu! ♥

  Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do mnie,
  bookwormpl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zgadzam się :) i również nie mogę się już doczekać drugiego tomu <3

   Usuń
 2. Czekam na drugą część i myślę, że wtedy sobie zakupie obie, bo nie lubię czytać książek nie mając kontynuacji, więc... czekam! Szczególnie, że każdy tę książkę poleca. Swoją drogą chyba nie spotkałam się jeszcze z negatywną opinią.

  Pozdrawiam,
  books-hoolic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatem jak już tylko wyjdzie drugi tom, koniecznie musisz zaopatrzyć się w tę serię! <3

   Usuń