niedziela, 8 stycznia 2017

"Blisko chmur" Sylwia Trojanowska - RECENZJA

"Blisko chmur" 

Autor: Sylwia Trojanowska
Wydawca: Videograf S.A
Ilość stron: 300
Rok wydania: 2016 


„Blisko chmur” Sylwii Trojanowskiej to druga część „Szkoły latania”. Tym razem Kasia będzie musiała pogodzić się z pewną wiadomością, która niestety wpłynie na jej związek z Maksem.

Dziewczyna będzie musiała podjąć pewne ważne decyzje, ale czy będzie w stanie to zrobić? Nie wszystko jest takie proste i Kasia będzie musiała zdecydować czego pragnie. Na drodze stanie jej wiele przeciwności, groźby i niemiłe doświadczenia, ale miłość jaką darzą się oboje z Maksem jest niesamowicie silna, pytanie czy na tyle silna by je pokonać?
      ➤ Bardzo spodobała mi się przemiana Kaśki. Jest teraz o wiele pewniejsza siebie, silniejsza i nie boi się wyrażać własnego zdania. Jednak nie wszystkie wydarzenia pozytywnie wpłyną na wyzwanie, którego się podjęła. Czy będzie w stanie nadal trzymać się harmonogramu i diety? Czy jednak okaże się słaba i zaprzepaści to co już osiągnęła?

       Wiele przelanych łez, nieprzespanych nocy i myśli o tym jedynym. Bo takie uczucie zdarza się tylko raz. Autorka w piękny sposób pokazuje nam jak silna potrafi być miłość i jak to uczucie wpływa na człowieka. Czas na przemyślenia i podjęcie ważnych decyzji będzie niezbędny Kasi, aby nadal mogła jakoś w miarę szczęśliwe żyć. 
     Podczas zimowego wyjazdu do cioci Róży, która mieszka w Zakopanym, Kasia pozna wiele interesujących osób. Niektóre z nich sprawią, że będzie wiedziała jaką podjąć decyzję kiedy wróci do domu. Dowie się, że nie należy niczego odkładać na później, a cieszyć się ze wszystkiego i korzystać w pełni z życia, bo nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć. W dodatku stanie się inspiracją dla pewnej grupki osób. Jak myślicie dla kogo?
Maks nadal będzie niesamowitym człowiekiem, ale będzie musiał pogodzić się z pewną niekomfortowa sytuacją. Jednak znajdzie się ktoś, kto sprawi iż jego związek nie będzie już taki łatwy.

W tej części poznamy wiele nowych postaci, a każda z nich na swój sposób zachwyci nas swoim charakterem. Pojawi się także pewien Michał, ale czy Kasia da mu szansę? I co słychać u niesamowitej Zośki? 

Musicie się dowiedzieć!

     Sekrety, które wyjdą na jaw, silna miłość, cierpienie, niesamowita przyjaźń i strach przed utraceniem tego co najcenniejsze, to wszystko właśnie na Was czeka. A niesamowite przemiany bohaterów i ich tajemnice…sprawią, że będziemy chcieli od razu poznać całą prawdę.
     A także, zaskakujące i niezwykle emocjonujące zakończenie, które zapiera dech w piersi i nie pozwala o sobie zapomnieć. 
To zakończenie, które sprawia, że już chcemy poznać dalsze losy Kasi i Maksa. 

2 komentarze: