sobota, 7 stycznia 2017

"Szkoła latania" Sylwia Trojanowska - RECENZJA

 

 

"Szkoła latania" 

 Autor: Sylwia Trojanowska
Wydawca: Videograf S.A.
 Ilość stron: 286
Rok wydania: 2015


  

"Szkoła latania" to pierwsza część przygód o Kaśce Lasce, licealistce która postanawia zmienić swoje życie oraz sprawić, że teraz bez żadnego wstydu będzie obnosić się ze swoim nazwiskiem.  


Kasia od zawsze dużo jadła, tak jak cała rodzina ze strony ojca, jednak żadnej z tych osób nie przeszkadzały dodatkowe kilogramy. Wręcz cała rodzina była z tego dumna. Podczas pewnego rodzinnego spotkania, dziewczyna przygląda się wszystkim i nie może uwierzyć, że szczycą się oni swoim wyglądem.  
Dziewczyna powiedziała sobie, że czas na zmiany, nie może dłużej widzieć 3 cyfrowej liczby na wadze, a ciągłe prześladowania w szkole w końcu muszą się skończyć. I tak nasza bohaterka rozpoczyna zupełnie nowe życie pełne niespodzianek, trudnych decyzji, wyzwań, miłosnych wzlotów i upadków, a także cierpienia i bólu.Książka napisana jest lekkim językiem co sprawia, że wręcz ją pochłaniamy. Dodatkowo rozdziały są w przyjemnej długości. Bardzo spodobało mi się to, że autorka stosuje liczne porównania i dzięki temu opisy są niezwykle bogate. Dialogi bardzo naturalne, nic nie zostało przesadnie ukazane. Postaci bardzo dobrze wykreowane, zostały wyraźnie zaznaczone ich charaktery, co głównie możemy zaobserwować w dialogach, które są dużym plusem dla całej powieści. Nie są nudne, ani zbędne lecz prawdziwe, sensowne a także z humorem. 
 
           Wgłębiając się w historię naszej bohaterki możemy zauważyć, że autorka zwraca uwagę na dwie istotne sprawy.

Po pierwsze na kwestię zdrowia. Jak już zapewne się domyślacie książkowa Kaśka postanawia zrzucić zbędne kilogramy, a jak wiemy otyłość może prowadzić do wielu niemiłych konsekwencji dla naszego zdrowia, zatem bardzo ważne jest to aby zdrowo się odżywiać i dbać o kondycję.
Po drugie w piękny sposób zostało ukazane rozwijające się cudowne uczucie jakim jest miłość. I nie jest istotne to, czy ktoś jest gruby, chudy, piękny czy też brzydki. Oczywiście wygląd zewnętrzy zwykle jest brany pod uwagę, ale autorka pokazuje nam, że każdy ma szansę doświadczyć tego uczucia. Bo liczy się to jacy jesteśmy, jak postrzegamy świat i jaką aurę wokół siebie stwarzamy.

       Tak właśnie Kasia, od zawsze mająca o sobie niską samoocenę, jest zaskoczona gdy pewien niesamowity chłopak chce ją poznać. Maks, no właśnie kim jest Maks?😁 Kaśka poznaje go na sesji grupowej, jednak chłopak od pozostałych członków grupy wyróżnia się sylwetką, zatem nie przyszedł tu w tym samym celu co Kasia, więc co tu robi? Koniecznie musicie się dowiedzieć kim jest ten niezwykle tajemniczy młodzieniec o jakże magnetycznym spojrzeniu.😍
      Dla Kasi życie zmienia się o 180 stopni, kiedy w końcu trafia do prawdziwego specjalisty i decyduje się wziąć udział w programie, dzięki któremu za pomocą specjalnej diety oraz ćwiczeń fizycznych będzie w stanie doprowadzić swoją wagę do normalnego poziomu. 
 Zatem nowe obowiązki, rezygnacja z przyjemności, treningi, sesje grupowe, to wszystko spada na barki dziewczyny, jak myślicie czy da radę? Czy działania te przyniosą skutki? 

Koniecznie musicie się dowiedzieć!

 ➤Jeżeli chodzi o Maksa, to jest to niezwykła postać. Kiedy czytałam napisane przez niego listy, na początku nie wierzyłam w to co czytam. Myślałam – „Przecież nikt już tak teraz nie pisze”, bo ciężko byłoby znaleźć taką osobę, a w szczególności młodego chłopaka, który wysławiałby się w tak niesamowity sposób. I przyznam szczerze, że musiałam się do Maksa przyzwyczaić, bo w dzisiejszych czasach było to dla mnie coś zupełnie nowego. 
Autorka nadała Maksowi niesamowitą osobowość, jego sposób wysławiania, kultura osobista oraz zachowanie sprawiają, że nie sposób nie zwrócić na niego uwagi. 

A Kasia? To bardzo silna dziewczyna, gotowa podjąć się bardzo trudnego wyzwania. Mająca wiele zainteresowań jak i własne zdanie, ale dopiero musi nauczyć się je wypowiadać. Czy Kasia stanie się bardziej pewna siebie? I jak rozwinie się jej znajomość z tajemniczym młodzieńcem?😊

Czeka Was wiele emocji, miłości, nadziei, cierpienia a także doświadczycie pięknej przyjaźni jaka jest pomiędzy Kaśką a Zośką, najlepszą przyjaciółką naszej bohaterki.😊

        „Szkoła latania” to życiowa historia pokazująca, że jeśli tylko chcemy to wszystko jest możliwe, ale zależy to tylko i wyłącznie od nas. To my musimy poprowadzić swoje życie i podjąć takie decyzje, które sprawią, że nawet ciotka Matylda nie będzie nam straszna 😀. 

Kochani serdecznie Wam polecam tę pozycję, która może sprawić, że noworoczne postanowienia nie będą Wam straszne😊.

10 komentarzy:

 1. Tak zachwalasz tę książkę,że chyba będę jej wypatrywać w bibliotece :)
  Malwina
  PS o 180 stopni :) no, chyba że wróciła do punktu wyjścia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna historia, naprawdę warto :)
   Haha, faktycznie! Dziękuję :)

   Usuń
 2. Trochę słyszałam o tej książce i mimo, że ją zachwalasz to czuję, że jest totalnie nie dla mnie.

  Buziaki :*
  Fantastic books

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś się przekonasz i sięgniesz ;) trzymam kciuki!

   Usuń
 3. Nic nie czytałam tej autorki, może sięgnę ;)

  Pozdrawiam
  Kiniabook
  kiniabook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam :) a już na dniach premiera 3 części tej historii, zatem idealny moment by sięgnąć ;)

   Usuń
 4. Zapowiada się ciekawie :D Aczkolwiek nie przepadam za polskimi autorami, ale może kiedyś to zmienię i przeczytam ją :D
  Pozdrawiam,
  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze myślę to samo, jednak kilka razy zaryzykowałam i bardzo się z tego cieszę. gdyż się nie zawiodłam ;) Zatem czasem warto sięgnąć ;)

   Usuń