wtorek, 17 stycznia 2017

"Miłość za wszelką cenę" Louisa Reid - RECENZJA


Czy miłość za wszelką cenę może zranić?


 Autor: Louisa Reid
Wydawca: Wydawnictwo Zielona Sowa
Ilość stron: 464
Data wydania: 23.11.2016r.

"Miłość za wszelką cenę" to powieść z ważnym przesłaniem, otóż musimy wiedzieć o tym, aby zawsze szukać pomocy, gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji. Autorka pokazuje, że nie powinniśmy się poddawać, a w końcu odważyć się na ten krok i wziąć sprawy w swoje ręce, ale wiadomo, że nie zawsze jest łatwo… i Audrey tego właśnie doświadczyła.

Poznajemy nastolatkę, która wraz z matką i młodszym bratem przeprowadza się do innego miasta i domu zwanym Folwarkiem. Miejsce to od samego początku nie wygląda przyjaźnie, a w dodatku otoczone jest fosą. Audrey w momencie kiedy ją poznajemy ma depresję i odczuwa wyraźny lęk przed wodą. Ale dlaczego? I co się stało z jej poprzednim domem?

Audrey idzie do nowej szkoły i jak wszyscy wiemy początki są ciężkie jednak znajdą się osoby, które będą chciały pomóc nowej koleżance. Niestety nie wszystkie… Ale pojawia się też Leo, niezwykle sympatyczny chłopak ze starszej klasy i przy okazji niedaleki sąsiad Audrey. Leo również ma pewien problem, uczęszcza na spotkania z psychologiem i stara się nawiązywać nowe znajomości. Tę dwójkę połączy pewne uczucie, ale czy Audrey będzie w stanie sobie z tym poradzić?
Częste wizyty u lekarza, nadopiekuńcza matka, wiele zakazów i masa obowiązków. Otóż Audrey musi zajmować się młodszym bratem. Szykuje go do szkoły, zaprowadza, odbiera, uczy go, bawi się z nim, w domu sprząta i gotuje, ale dlaczego to robi?


I jeszcze jest to „Coś”, coś co wyprowadza ją z równowagi i sprawia, że Audrey traci nad sobą kontrolę. To „Coś” ją niszczy, sprawia, że staje się niewidzialna. W wyniku czego często traci kontrolę, okalecza się…i to wszystko zupełnie nieświadomie. Dlaczego to „Coś” tak ją atakuje? Czym to jest, albo kim? Czy ktoś jej uwierzy? 

Autorka zaserwowała nam całkiem przyzwoity thriller psychologiczny, w którym możemy zobaczyć jak zachowania pewnych osób są zmienne. Jak psychika tych osób działa i jak ich czyny wpływają na inne osoby oraz jakie potrafią zrobić spustoszenie. Dosłownie zniszczyć człowieka bez jakiegokolwiek sensownego powodu.

Jak myślicie, czy Aud sobie poradzi? Czy będzie czuła się dobrze? Czy wyzdrowieje? Jak poradzi sobie ze wszystkimi plotkami na jej temat? Tajemnice, ciągła akcja, niewyjaśnione zdarzenia, cierpienie, nadzieja, walka najbliższych i miłość.
Czy Leo uda uratować się bliską mu osobę? Kto, albo co za to odpowiada? Kto tu tak właściwie ma problemy i powinien udać do lekarza?

Koniecznie musicie się dowiedzieć! :)

 

 Bardzo dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa za egzemplarz do recenzji.

7 komentarzy:

 1. Thriller psychologiczny? Biorę w ciemno! Uwielbiam książki, które poruszają temat złożoności ludzkiego umysłu i tego, co kieruje czynami i motywami człowieka. Patrząc na tytuł i okładkę, myślałam, że jest to młodzieżówka. Teraz dodaję tą powieść do mojej listy "must read" :)

  Pozdrawiam cieplutko
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Młodzieżówka, ale nieco inna ;D autorka do samego końca trzyma w niewiedzy, ale już w trakcie czytania, czegoś można się domyślić ;D

   Usuń
 2. Zaciekawiła mnie Twoja recenzja! 😄

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawno czegoś takiego nie czytałam. Świetna recenzja!

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie
  toreador-nottoread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń