wtorek, 7 lutego 2017

"Jak płatki śniegu" Denise Hunter - RECENZJA

 Chwile ulotne...jak płatki śniegu.






"Jak płatki śniegu"
Autor: Denise Hunter
Wydawca: Wydawnictwo Dreams
Ilość stron: 370
Data wydania: 16.01.2017r. 
 
 
 
 
 
 
 
Eden ucieka, ucieka przed wydarzeniami z przeszłości. Musi obronić siebie oraz pięcioletniego synka. Kiedy udaje się do bezpiecznego miejsca, nagle jej samochód przestaje współpracować i dziewczyna jest zmuszona się zatrzymać. Awaria silnika nie pozwala jej na dalszą podróż. Pozostaje jej tylko chwilowe zatrzymanie się w pobliskiej miejscowości Summer Harbor, aż mechanik naprawi samochód. Niestety koszt naprawy jest bardzo wysoki. Jednak Eden stara się tym na razie nie przejmować, udaje się do restauracji aby nakarmić synka, a później chce zorganizować nocleg w hotelu.

Jednak przez nieuwagę traci swoje bagaże, w których był cały jej dobytek, dość skromny, ale jednak. Najdotkliwsza jest utrata pieniędzy, gdyż Eden nie będzie mogła zapłacić za naprawę samochodu.

Jest to druga powieść Denise Hunter jaką miałam okazję przeczytać. Autorka coraz bardziej mnie zachwyca, potrafi stworzyć niezwykle przejmującą historię, przepełnioną ciepłem, miłością, ale również wciągającą opowieść z wątkiem kryminalnym.
Kiedy poznajemy losy 25-letniej Eden nie mamy pojęcia przed czym ucieka. Wiemy tylko tyle, że jej syn przeszedł traumę i oboje szukają schronienia. 

Autorka bardzo dobrze wykreowała postać Eden, silna młoda kobieta po przejściach, która mimo strachu stara się twardo stąpać po ziemi, aby dodać wsparcia synkowi i zapewnić mu bezpieczeństwo. Powieść jest osnuta tajemnicą, która z każdą kolejną stroną tylko czeka na to, aby ją odkryć. Sposób w jaki autorka stopniowo uwalnia pewne fakty, sprawił iż nie mogłam się oderwać, dosłownie pochłonęłam tę pozycję w niecałe dwa dni, gdyż koniecznie musiałam się dowiedzieć co skrywa Eden.

Kiedy dziewczyna zostaje bez grosza przy duszy, postanawia szybko znaleźć pracę, aby móc zdobyć pieniądze na naprawę samochodu, jednak pech chciał, że nikt w miasteczku nie potrzebuje nikogo do pomocy. Eden jest załamana, bez dachu nad głową i jedzenia, nie ma pojęcia jak przeżyje z małym synem. Udaje się w ostatnie możliwe miejsce, na plantację drzewek. Jednak i tam nie znajduje zatrudnienia. 

Zrezygnowana chce wrócić do centrum miasteczka i gdzieś znaleźć w miarę bezpieczny nocleg. Ciągle musi się ukrywać, zmieniała już kilka razy wygląd zatem ma nadzieję, że chwilowo ślad po sobie zatarła.

Eden wraz z synem dużo przeszła, a życie w ciągłym strachu sprawia, że nie mają już do nikogo zaufania. Jednak kiedy przyłapana na włamaniu do szopy właściciela plantacji drzewek traci nadzieję na spokojną noc, Beau okazuje się niezwykle pomocny. Jako, że nie miał dla dziewczyny pracy, postanawia jej pomóc i dać nocleg. 

Eden nic o sobie nie mówi, podaje fałszywe dane na swój temat oraz syna, jednak mimo to Beau bardzo chce jej pomóc i znajduje dla niej zatrudnienie jako pomoc w swoim domu. Eden nie jest do tego przekonana, jednak musi mieć sprawny samochód by wyruszyć w dalszą podróż.

Tajemnice, niespodziewane zwroty akcji i miłość. Autorka zaserwowała nam niezwykłą mieszankę, pokazuje jak osoba po przejściach musi bardzo długo się przekonywać do drugiego człowieka, bo boi się mu zaufać. Rodzina Beau została przedstawiona bardzo ciepło, to taka typowa amerykańska rodzina, która kocha i z otwartymi ramionami wita innych. Wszyscy bracia Beau to również niezwykle opiekuńczy i wrażliwi młodzi mężczyźni. A miasteczko Summer Harbor to przyjemne miejsce, które szczyci się swoimi tradycjami.

Jednak rodzina zaczyna tracić zaufanie do Eden, gdyż nie chce ona nic o sobie powiedzieć, dlatego podejrzewają ją o kłamstwo i zaczynają się bać o swoje bezpieczeństwo. Nie pozostaje im nic innego jak powęszyć w jej przeszłości.

Czy coś odkryją? Czy dowiedzą się przed kim ucieka dziewczyna i kto za tym stoi? Co stało się z jej mężem? 

Z czasem wszystkiego się dowiemy, jednak Eden nie wie, że uciekając trafia wprost w ręce miłości. Autorka wprowadziła bardzo subtelny wątek miłosny, jednak uczucie jakim zaczynają siebie darzyć bohaterowie jest niezwykle silne. Czy Eden wybierze wolność i samotne życie w bezpiecznym miejscu, czy może pozostanie tu w Summer Harbor? 

Koniecznie musicie się przekonać.  To świetna powieść, która dostarczy Wam wielu emocji, nabawi lekkim strachem, ale zaraz otuli magiczną mocą miłości. Walka o życie i ucieczka przed złem pokaże co w życiu jest ważne i nauczy jak zaufać.

 Serdecznie polecam :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Dreams.

10 komentarzy:

 1. Pierwszy raz słyszę o tej historii, ale bardzo mnie zaciekawiła. Uwielbiam historie miłosne, także myślę, że to coś w sam raz dla mnie!

  Obserwuję i zapraszam do mnie!
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2017/02/przeglad-seriali-riverdale.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo przyjemna i trzymająca w napięciu, zatem jak najbardziej polecam :) Również warto sięgnąć po "Boskie lato" tej autorki :)

   Dziękuje i pozdrawiam! :)

   Usuń
 2. Ale cudowne zdjęcia i taka iście bajkowa sceneria ;) no cudnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wcześniej nie słyszałam i to by była wielka szkoda! Piękne zdjęcia!!

  Pozdrawiam
  <a href="http://toreador-nottoread.blogspot.com> To Read Or Not To Read </a>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto sięgnąć :D zatem cieszę, że teraz już wiesz o tej autorce, polecam również "Boskie lato" :)

   Dziękuję!

   Usuń
 4. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej autorce. Co prawda, nie przepadam za romansami i obyczajówkami, jednak ta ksiazka mnie zaciekawiła. Zapiszę sobie tytuł :)

  PS. Piękne zdjęcia!

  Pozdrawiam,
  ifeelonlyapathy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj taka obyczajówka, kryminał i romans w jednym ;D może się przekonasz :D

   Dziękuję <3 i pozdrawiam!

   Usuń
 5. WoW! pozdrawiam
  Tomek z wswiecieksiazeek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Rewelacyjna jest! Wczoraj zabrałam się za nią (bo już wcześniej przeczytałam parę rozdziałów, ale odpuściłam) i pochłonęłam ją w kilka godzin. Czytało się rewelacyjnie a fabuła jest obłędna. Jestem ciekawa, czy będą dalsze części, a jeśli tak, to już nie mogę się doczekać! ;)

  OdpowiedzUsuń