piątek, 3 lutego 2017

"Wollow" Virginia C. Andrews - RECENZJA

 Poznaj losy rodziny De Beers!


"Willow"
Autor: Virginia C. Andrews
Wydawca: Wydawnictwo Prószyński i Sk-a
Ilość stron: 460
Data wydania: 10.01.2017r.Czy można całe dotychczasowe życie spędzić nie wiedząc, tak naprawdę nic o swoim pochodzeniu? Zdecydowanie tak, a historia Willow jest tego idealnym przykładem.
"Willow" to powieść obyczajowa, która dostarczy nam wielu emocji. Doświadczymy bólu, cierpienia, ale także dużo miłości, szczęścia i nadziei. Nasza tytułowa bohaterka od najmniejszych lat żyje w rodzinie zastępczej. Niestety tylko ze strony ojca może liczyć na jakiekolwiek miłe intencje, jednak nie można powiedzieć tego o matce adopcyjnej, która od samego początku wpaja małej Willow, że jest adoptowanym dzieckiem, a jej matka jest chora psychicznie. Tak się składa, że matką dziewczynki jest była pacjentka kliniki, którą prowadzi jej ojciec. Jest on jednym z najsłynniejszych psychiatrów w kraju. 
Wiemy tylko tyle, że ojciec przygarnia ją pod swe skrzydła, a matka wraca do swoich rodzinnych stron. Tak Willow spędza swe dzieciństwo słysząc same straszne historie na temat swoich "domniemanych" chorób odziedziczonych po matce. Na szczęście ma swoją niesamowitą opiekunkę oraz ojca, który mimo dystansu jaki utrzymuje względem Willow, pokazuje jej, że ją kocha. 

Niestety wszystko się zmienia, kiedy Willow będąc na studiach dowiaduje się o wypadku ojca. Szybko wraca do domu, ale jest już za późno, za późno na pożegnanie i rozmowę. Cały świat się wali, gdyż dziewczyna była bardzo związana z ojcem, a teraz została się zupełnie sama. Oczywiście znajdzie się nadgorliwa ciotka, która niby chce dobrze, ale widzi we wszystkim tylko swój interes.

Bardzo podobało mi się to, jak autorka nadała każdej postaci autentyczną osobowość, już od pierwszych wypowiedzi poznajemy kto jest nieco nadpobudliwy, zbyt gadatliwy, czy po prostu niemądry :)

Okazuje się, że ojciec Willow pozostawił po sobie cenny przedmiot. Pamiętnik, który za pośrednictwem znajomego prawnika trafia do rąk dziewczyny, ujawnia największą dotąd skrywaną tajemnicę. Jak widać ojciec dziewczyny, przez całe 19 lat ukrywał pewien sekret, a teraz wyszedł on na jaw, a Willow musi zadecydować co z tym zrobić. 
Wszystkie wydarzenia sprawiły, że Willow musi radzić sobie sama, ale na początek chce wyjaśnić pewną sprawę i postanawia odnaleźć swoją rodzoną matkę, która mieszka w Palm Beach. Jednak na razie nie ma zamiaru wyjawić nikomu sekretu, który odkryła. 

Willow czeka niezwykła przygoda, która rozwinie się w samym środku bogactwa Palm Beach. Aby dotrzeć do matki, która jak się okazuje, żyje teraz w odosobnieniu, dziewczyna  musi grać swą rolę. Jej celem jest przeprowadzenie pewnych badań.

Ale jaki przyniosą one skutek? Co będzie się działo w świecie bogactwa i prawdziwej arystokracji? Czy Willow odnajdzie matkę i pozna jej historię? Na co naprowadzi ją śledztwo? I co najważniejsze, czy zostanie zdemaskowana?

Autorka zwraca dużą uwagę na życie prowadzone przez bogaczy z Palm Beach, pokazuje nam jak puści są ci ludzie, zakochani  w sobie i kompletnie nieprzejmujący się losem innych. Przejmują się tylko swoją reputacją i oczywiście wyglądem. Tajemnica, którą zaserwowała nam autorka niestety zaczęła obrastać w kłamstwa, a wszystko to doprowadziło do wyjawienia sekretu. Jak wpłynie to na rodzinę, u której mieszka Willow?

W powieści czeka nas również pewien wątek miłosny, który rozwinie się w samym środku tego bogatego szaleństwa. Niestety żałowałam tego, że na końcu powieści nie zostały nam ukazane dalsze losy tej dwójki, autorka pozostawiła nas z wielką niewiadomą. Dodam jeszcze, że na początku bohaterka przywołuje wiele swoich wspomnień z dzieciństwa, które później niestety zaczynały mnie już męczyć, ponieważ autorka zbyt obszernie je opisała.

Historia Willow, to powieść o miłości do rodziny, walce o prawdę i nadziei na lepsze jutro. O silnej woli, która nie pozwala na poddanie się. Pokazuje nam, że warto walczyć do samego końca, po prostu zrobić coś dla siebie, a najważniejsze, by odnaleźć prawdę.  Czy Willow ją odnajdzie? Jak potoczą się jej losy? Czy świat ciągłych bali, imprez i wykwintnych poczęstunków doprowadzi ją do celu?

Koniecznie musicie się przekonać!


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Prószyński i Sk-a.

4 komentarze:

 1. Musze przyznać, że mnie zaintrygowałaś :D Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale zapowiada się bardzo ciekawie :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka niby niepozorna, ale dużo się dzieje ;D, ciekawa jestem kiedy u nas pojawią się dalsze części tej nowej sagi o rodzince De Beers ;) Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Jak na razie to czeka na mnie inna książka tej autorki i jakoś zabrać się nie mogę ;/


  Pozdrawiam
  toreador-nottoread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń