niedziela, 19 lutego 2017

"Nie pozwól mi odejść" Abbi Glines - RECENZJA

   Co ze sobą wspólnego mają płatny zabójca i zwykła dziewczyna...?"Nie pozwól mi odejść"
Autor: Abbi Glines
Wydawca: Wydawnictwo Pascal
Ilość stron: 320
Data wydania: 11.01.2017r."Nie pozwól mi odejść" to historia, która skrywa w sobie tajemnicę. Autorka wprowadza nas do świata Rose i Captain'a, ale jak się okazuje w przeszłości byli zupełnie innymi osobami.
Od samego początku pragniemy poznać naszych bohaterów, dowiedzieć się co im się przydarzyło, kim są i co ich łączy. Historia o tym jak człowiek potrafi się zmienić na przestrzeni lat i jaki wpływ ma na to brak obecności ukochanej osoby.
Captain, a właściwie River od dziecka miał problemy w domu. Kiedy ojciec zostawił rodzinę, matka Rivera zaczynała odchodzić od zmysłów. Jednak, kiedy do domu przybyła Addy, wszystko się zmieniło. River stał się jej opiekunem, bratem zastępczym, który za wszelką cenę pragnie obronić małą Addy. Dziewczynka wędrowała od jednej rodziny zastępczej do drugiej, aż w końcu znalazła się w domu Rivera. Ich przyjaźń stała się czymś więcej, tę dwójkę połączyło silne uczucie, które nie pozwoliło im o sobie zapomnieć. Pewnego dnia, Addy znika, River nie wie co się z nią stało...i traci wszelką nadzieję. Przez ostatnie dziesięć lat życia, River, od teraz Captain pracował dla szefa mafii.
Jego zadaniem było pozbywanie się wszystkich podejrzanych osób, które znęcały się nad dziećmi. Praca bardzo zmieniła Rivera i teraz nie był już tym samym chłopakiem, który zajmował się Addy. 
Mężczyzna nie może o niej zapomnieć a sny o ukochanej w niczym mu nie pomagają. Kończy z mafią i zajmuje się prowadzeniem restauracji w Rosemary Beach. Wie, że Addy już nie ma i nie potrafi się z tym pogodzić. 

Rose to młoda matka 9-letniej córki, która przeprowadza się do Rosemary Beach. Dziewczyna jest po przejściach, ale pragnie dać córce prawdziwy dom, dlatego wyruszyła odnaleźć ojca dziewczynki. Dowiedziała się, że pracuje w jednej z restauracji, dlatego zaczyna pracować tam jako kelnerka i pragnie sprawdzić jakim człowiekiem stał się ojciec jej dziecka. Nie widziała go kilka lat i nie jest pewna, czy zasługuje na kontakt ze swoją cóką. Tak się składa, że Captain jest jej szefem.
Autorka od samego początku trzyma nas w niepewności, podsyca napięcie i karmi tajemnicami, tak że pragniemy aby sytuacja jak najszybciej się wyjaśniła. Wątek o czarnej przeszłości Rivera dodaje tylko niepewności i sprawia, iż czekamy na rozwinięcie faktów.

Captain i Rose niestety nie mają ze sobą za dobrych stosunków, jednak coś się zmienia, gdy Captain widząc Rose zaczyna myśleć o swojej ukochanej Addy. Nie wie co się dzieje i koniecznie musi poznać prawdę.

Sekrety, miłość, cierpienie, ból po stracie bliskiej osoby, nadzieja na lepszą przyszłość, przebaczenie i niezapomniana więź z córką, to wszystko czeka Was w nowej powieści Abbi Glines. 
Książka idealna na wieczór. Historia, która poruszy czytelnika, pokaże jak ważne jest przebaczenie i jak silna potrafi być miłość po wielu latach rozłąki. 

Jakie tajemnice skrywa Rose? Czy River zakończył już pracę dla mafii? I czemu nie może zapomnieć o Addy?

Koniecznie musicie się dowiedzieć! 


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Pascal.

2 komentarze:

  1. Słyszałam o tej książce wcześniej, ale jakoś nie zwróciłam na nią uwagi. Ale Twoja recenzja mnie bardzo zaciekawiła. Musze po nią kiedyś sięgnąć :D

    Zabookowany świat Pauli

    OdpowiedzUsuń