piątek, 3 marca 2017

"Chłopak, który chciał zacząć od nowa" Kirsty Moseley - RECENZJA

Na ile mroczna przeszłość może zmienić przyszłość?


 

 

 "Chłopak, który chciał zacząć od nowa"
 Autor: Kirsty Moseley 
Wydawca: Wydawnictwo HarperCollins Polska 
Ilość stron: 384
Data wydania: 15.02.2017r.


"Chłopak, który chciał zacząć od nowa" to nowa powieść Kirsty Moseley i moje pierwsze spotkanie z autorką, zatem nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Na początku czytania miałam pewne obawy, czy historia ta przypadnie mi do gustu, jednak późniejsze wydarzenia skutecznie rozwiały te wątpliwości. 

Poznajemy Jamie'go, 21-latka, który właśnie wyszedł z poprawczaka. Niestety nie szczyci się on zbyt dobrą przeszłością dlatego pragnie rozpocząć nowe życie, wyjść na prostą i zapomnieć o tym co go spotkało. Kiedy pierwszego wieczoru, który spędza razem ze znajomymi w klubie, decyduje się uratować z opresji pewną rudowłosą piękność, nie wie, że straci dla niej głowę. A przecież tak się zarzekał, że w tej chwili nie jest zainteresowany żadnym związkiem. 
18-letnia Ellie jest świeżo po rozstaniu z chłopakiem i nie ma nic przeciwko temu by zawrzeć nowe znajomości. Jak się okazuje dwójka od razu przypadła sobie do gustu i decyduje na spędzenie wspólnego wieczoru.
Niestety nie spodobało mi  się, to że nasza para tak szybko się do siebie zbliżyła, był to główny element, który sprawił, że nie byłam na początku zachwycona. 

Najpierw nic niezobowiązująca relacja, a później prawdziwa miłość?

Jednak kiedy bliżej poznajemy tę dwójkę to coraz bardziej zaczynamy im kibicować. Historia jaką nam zaserwowała autorka nie jest łatwa. Porusza trudne tematy, które w istotny sposób wpłynęły na życie Jamie'go i Ellie.

Jamie wie, że w końcu musi wyjawić prawdę, ale boi się, że wtedy straci Ellie. Czy się odważy? Pokazuje nam, że mimo tragicznej przeszłości jest w stanie być zupełnie innym człowiekiem, chcącym się zmienić, ale czy środowisko w jakie się wdał mu na to pozwoli?

Miłość, nadzieja, ból, cierpienie, walka o przetrwanie, ale i nielegalne formy zarobku. Zajęcie, takie które napawa adrenaliną od stóp do głów, ale za jaką cenę?


Od samego początku akcja w książce pędzi i nie pozwala nam na nudę, a im więcej sekretów Jamie'go wychodzi na jaw tym robi się ciekawiej. Autorka pokazała nam, że człowiek po przejściach, mimo wszystko ma nadzieję na lepsze życie. A największą nadzieją jest właśnie miłość.
Prosty język autorki sprawił, że z przyjemnością pochłaniałam kolejne strony powieści, a stopniowo ujawniane tajemnice, tylko podsycały mą ciekawość. 

Tragiczne wydarzenia, smutek, bezradność, współczucie i odwaga, to wszystko czeka nas w nowej powieści Kirsty Moseley. Co przyniesie przyszłość naszym bohaterom, czy ich wspólne plany jak na przykład podróż dookoła świata mają szansę na zrealizowanie?
Bowiem miłość sprawi, że nawet najstraszniejsze wydarzenia nie są w stanie rozdzielić dwójki zakochanych. Widzimy, że prawdziwe uczucie wybacza, dodaje otuchy i goi rany.

Jednak mroczne wydarzenia z przeszłości cały czas pozostawiają po sobie ślad i wystawiają związek Jamie'go i Elli na próbę. Jak długo dziewczyna będzie w stanie znieść brak prawdy?

Kiedy wydarzy się coś co zmieni życie tej dwójki o 180 stopni, nic już nie będzie takie samo. Teraz każde z nich postawione jest w zupełnie innej sytuacji. Czy odnajdą się w tej ciemności i będą mieli szansę na wspólne życie?  Czy prawda wyjdzie na jaw?

Chwile grozy, igranie z prawem, dużo adrenaliny i masa tajemnic, które czekają tylko na odkrycie. A zaskakujące zaskoczenie sprawi, że nie będziemy mogli pogodzić się z zaistniałą sytuacją.

Koniecznie musicie się dowiedzieć jak potoczą się losy naszej dwójki, a ja z niecierpliwością czekam na kontynuację, która pojawi się już w czerwcu :)


 Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska.

3 komentarze:

  1. Trochę obawiałabym się sięgnąć po tę książkę... Nie mam zwyczaju czytać takich typowych romansideł i chociaż piszesz, że powieść porusza trudne tematy, i tak nie jestem do końca przekonana. Bardzo też nie lubię, kiedy zbliżenie między bohaterami następuje tak szybko - wydaje mi się to kompletnie nienaturalne. Raczej nie zamierzam kupować tej książki, ale jeśli kiedyś znajdę ją w bibliotece, chętnie ją przeczytam, żeby sprawdzić, co w niej siedzi. :)

    Pozdrowienia i buziaki!
    BOOKS OF SOULS

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem jej strasznie ciekawa! ;) Poprzednia podobała mi się, chociaż muszę powiedzieć, że była aż przesłodzona w pewnych momentach, jednak w tamtej chwili chyba czegos takiego potrzebowałam ;)

    OdpowiedzUsuń