poniedziałek, 6 marca 2017

"Łowczyni z Ciernistego Lasu" Melanie Dickerson - RECENZJA

Bo niebezpieczeństwo i miłość mają ze sobą wiele wspólnego.


"Łowczyni z Ciernistego Lasu"
Autor: Melanie Dickerson
Wydawca: Wydawnictwo Dreams
Ilość stron: 350
Data wydania: 21.02.2017r."Łowczyni z Ciernistego Lasu" to bardzo ciepła powieść utrzymana w średniowiecznym klimacie, której akcja toczy się w 1363 roku. Napisana w eleganckim stylu, gdzie dialogi prowadzone są w iście królewskim wyrazie. To historia o miłości, która skrywa niebezpieczną tajemnicę.

Główna bohaterka Odette, mieszka pod opieką wujka, który przygarnął ją do siebie kiedy była dzieckiem. Niestety rodzina Odette zginęła podczas wielkiej zarazy i dziewczyna nie miała gdzie się podziać. Teraz prawie 21-letnia Odette powinna już wyjść za mąż, ale jak na razie pomimo tego, że ma wielu adoratorów, żadnym z nich nie jest zainteresowana. Dla niej aktualnie najważniejsze jest dobro ubogich dzieci, którym udziela lekcji i dostarcza pożywienie. Bowiem od młodości świetnie posługuje się łukiem i teraz nocami poluje na zwierzynę, której mięso dostarcza głodującym rodzinom. Wie, że to co czyni jest nielegalne, ale jest przekonana, że robi to dla większego dobra.

Jorgen to 25-letni młodzieniec, który jest leśnikiem margrabiego. Jego zadaniem jest strzec Ciernistego Lasu i dbanie o to by nie ubywało z niego zwierząt. Niespełna 4 lata wcześniej z rąk kłusownika zginął jego ojciec, dlatego teraz gdy Jorgen napotyka ślady kłusownictwa, chce samodzielnie dopaść złoczyńcę, gdyż ma nadzieję, że to będzie ta sama osoba, która strzelała do jego ojca. 

W Świętojańską noc, kiedy odbywają się huczne zabawy i rozpalane są ogniska, kobiety i dziewczęta, które nadal są pannami i poszukują męża, przychodzą ubrane na biało. W tę magiczną noc, Jorgen dostrzega niezwykle piękną kobietę i koniecznie musi ją poznać.


Jorgen dostrzega Odette i teraz nic już nie jest takie samo jak wcześniej. 
Tę dwójkę wiele łączy, oboje dużo przeżyli w dzieciństwie i jako sieroty niestety doświadczyli wielu nieprzyjemności. Połączyło ich silne uczucie, przed którym Odette stara się uchronić, gdyż skrywa pewną tajemnicę. Często nawet myśli o wyjściu za Jorgena, gdyby ją o to poprosił, ale niestety nie jest to takie proste. Natomiast Jorgen nie wie, że osoba którą pokochał jest jego wrogiem, bowiem to na jej ślady natknął się w lecie. 

Skrywane tajemnice, silne uczucie i przeciwności losu, z tym będą musieli uporać się nasi bohaterowie.

Bardzo polubiłam Odettę, pewna siebie młoda kobieta o wielkim sercu a co najważniejsze rozsądna i mądra. Natomiast Jorge to idealny mężczyzna, opiekuńczy, przystojny, silny, odważny i niezwykle delikatny.

W powieści bardzo dużą rolę odgrywa zamążpójście, ponieważ od tego zależy, czy Odette będzie musiała nadal polować i czy będzie w stanie pomóc ubogim. Dlatego ważne jest to, by przyszły mąż miał środki na pomoc dla potrzebujących. Odette wiele razy rozważa różnie wyjścia, jednak jednego jest pewna, jeżeli wyjdzie za Jorgena, który niestety nie pochodzi z zamożnej rodziny chociażby tak jak ona, wie że nie będzie mogła go ciągle okłamywać.


Bardzo podobało mi się to w jaki sposób rozwijało się uczucie pomiędzy naszymi bohaterami. Było to bardzo delikatne, nieco nieśmiałe, ale z pasją i oddaniem. Niestety pomimo sekretu tej dwójce również będą przeszkadzać inne osoby jak na przykład Mathias, zamożny syn burmistrza i największy adorator Odette. Jednak Mathias coś ukrywa i Odette musi się tego dowiedzieć.
Odette nie wie już za kogo powinna wyjść i jak dochować tajemnicy. Jednego tylko jest pewna, że nie pozwoli by dzieci głodowały. Czy Odette pójdzie za głosem rozsądku czy serca? 

Polowania, podstępy, miłość i oszustwa sprawiają, że powieść pochłaniamy w błyskawicznym tempie. Czekają nas bale z królewskim rozmachem, przyjęcia urodzinowe jak i niespodziewane zwroty akcji.

Jednak nie wszystko będzie tak kolorowe kiedy pewne fakty wyjdą na jaw. Ktoś kogoś od dłuższego czasu będzie oszukiwał, coś zostanie zaplanowane, ukartowane i uknute podstępem. 
Czy Odette uchroni się przed silnym uczuciem jakim darzy Jorgena?  Co się stanie kiedy prawda wyjdzie na jaw?

Pewien groźny wypadek sprawi, ze Jorgen o mały włos a straciłby ukochaną, ale nie jest pewny, czy ona również czuje to samo do niego, przecież jest biedny i nie zapewni jej życia na wysokim poziomie.

Historia o tym, że nie należy kierować się tym jakie bogactwa drugi człowiek ma do zaoferowania, bo właśnie najważniejsze jest to co ma on w środku. Historia o poświęceniu i wielkim sercu, a co najważniejsze o przebaczeniu.
Co się stanie kiedy wszystko wyjdzie na jaw? Jaka kara czeka Odettę i czy Jorgen jej wybaczy?
Kto poślubi Odettę? I jak rozwiążą się problemy dotyczące ubogich mieszkańców? 

Zakończenie bardzo mnie usatysfakcjonowało i myślę, że warto sięgnąć po tę pozycję chociażby ze względu na ten finał <3

Koniecznie musicie się przekonać jak potoczą się dalsze losy naszych bohaterów!Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Dreams.

2 komentarze:

  1. Pierwszy raz słyszę o tej książce, ale muszę przyznać, że zapowiada się naprawdę ciekawie :D Zapisuję sobie ten tytuł :D

    Zabookowany świat Pauli

    OdpowiedzUsuń