wtorek, 9 maja 2017

"Wiatrodziej" Susan Dennard - PRZEDPREMIEROWA RECENZJA | BLURB

Czy moc jaką władasz będzie miała znaczenie?

"Wiatrodziej"
Autor: Susan Dennard
Wydawca: Wydawnictwo SQN
Ilość stron: 399
Data wydania: 10.05.2017r.


"Wiatrodziej" to kontynuacja, obok której nie można przejść obojętnie. Świat przedstawiony w "Prawdodziejce" był tylko przedsmakiem tego, co czeka nas w drugim tomie magicznej serii Susan Dennard. Autorka umiejętnie rozbudowała świat Czaroziem, o nowe miejsca, postaci i co najważniejsze, o nowe fascynujące tajemnice.Już od pierwszych stron powieści zostajemy wciągnięci w wir wydarzeń. Zdecydowanie nie ma czasu na nudę, a my z przyjemnością towarzyszymy naszym bohaterom w ich podróży. Niestety teraz każdy jest skazany tylko i wyłącznie na siebie. Po jakże emocjonującym zakończeniu pierwszego tomu, wiemy że nasze więziosiostry zostały rozdzielone i teraz każda z nich pędzi w zupełnie w inną stronę. Safi jak i Iseult stają przed nowymi wyzwaniami, walczą o przetrwanie, a także za wszelką cenę próbują uciec przed złem. 
Safi teraz w rękach cesarzowej Marstoku robi wszystko, aby tylko nie stracić życia, jednak pewne wydarzenie na morzu sprawi, że obie kobiety będą zmuszone do współpracy, aby tylko uwolnić się z rąk piekielnych bardów. 
Iseult czeka niespodziewana współpraca z jednym z najgroźniejszych bohaterów, który za swą ofiarą pędzi niczym huragan. A spotkania z Lalkarką w świecie snów staną się jeszcze bardziej realistyczne. Jak myślicie, czy Iseult sobie z tym poradzi?
Jeżeli chodzi o naszego tytułowego bohatera, to książę Merik już od samego początku ma wielkie kłopoty. Ktoś czyha na jego życie! Teraz książę Nubrevny wyglądem przypomina bestię, a co najgorsze każdy myśli, że zginął na morzu. Jednak Merik podejrzewa kto za tym stoi i wie, że jest to osoba, która chce go wyeliminować z drogi do tronu. Książę zatem wraz z jednym ze swoich ocalałych majtków, wyrusza w ciemne uliczki rodzinnego miasta i pragnie wszystko naprawić oraz zdemaskować winnego. 


Safi i Iseult to nadal dzielne i odważne dziewczyny, które nie spoczną dopóki nie osiągną wyznaczonego sobie celu. Bardzo podobało mi się to, że Safi mimo tego w jak ciężkiej znalazła się sytuacji, nie straciła poczucia humoru ani hardości. Wciąż jest sprytna, cwana i dobra z niej wojowniczka. Natomiast Iseult twardo stąpa po ziemi i pędzi do Safi, bo wie, że jako więziosiostra musi jej pomóc, jednak zupełnie nie wie, gdzie odnajdzie swą najlepszą przyjaciółkę. 


Brutalność i bezwzględność w tej części ma duże znaczenie, a autorka idealnie ukazała ciężkie warunki w jakich znaleźli się bohaterowie. Nie ma dla nich żadnego ultimatum. Wszystko to sprawia, że nasza wyobraźnia działa na pełnych obrotach, a my z pełną paletą emocji przeżywamy każdą chwilę. Autorka zaserwowała nam kolejne tajemnice, które stopniowo zostają wyjaśnione, ale i tak nie są one w stanie zaspokoić naszej ciekawości. Bo to co czeka nas w tej części niezwykle zaskakuje i prowadzi do odkrycia niespodziewanych faktów. A tajemnicze morderstwa i nieznana moc, sprawiają że chcemy więcej i więcej!

Czy Safi uwolni się z rąk wroga? Czy Iseult odnajdzie swoją wieziosiostrę? 

Merik wytrwale będzie walczył do samego końca, a to co zostało dla niego przygotowane, zapewne Was zaskoczy :)

I jaką rolę w tej kontynuacji odegra Krwiodziej? Koniecznie musicie się dowiedzieć. 

"Wiatrodziej" to emocjonująca historia, która sprawi, że jeszcze bardziej polubicie świat przedstawiony przez autorkę, a kolejne niewyjaśnione wydarzenia będą podsycać waszą wyobraźnię i sprawią, że nie spoczniecie dopóki nie zdobędziecie choć kawałka kolejnych informacji. Historia o przyjaźni, zaufaniu oraz o tym co istotne, by przetrwać w świecie pełnym magii i czyhających niebezpieczeństw.

Powieść ta, jest dla mnie również ważna, ponieważ na skrzydełku okładki pojawił się mój blurb! Jestem niezwykle zadowolona z tego faktu, to po prostu coś wspaniałego dla książkoholika 💓

Poniżej treść mojej rekomendacji :)


Kochani, zatem jeżeli czytaliście już "Prawdodziejkę" to koniecznie musicie poznać dalsze losy bohaterów, natomiast jeżeli przygoda z twórczością Susan Dennard dopiero przed Wami, to właśnie teraz jest ten moment, aby dać się porwać do świata Czaroziem! Tymczasem ja z niecierpliwością czekam na 3 tom pt.: "Krwiodziej" i już czuję, że to również będzie niesamowita przygoda!


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu SQN.

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, gratuluję rekomendacji na książce! :) Ta seria jest jeszcze przede mną, ale mam w planach sięgnąć po ,,Prawdodziejkę". Wydaje mi się, że ta książka mogłaby mi się spodobać, a poza tym wydania są naprawdę piękne, zresztą jak wszystkie od SQN :)

  Pozdrowienia i buziaki!
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję!! <3 Koniecznie, bo świat "Prawdodziejki" niesamowicie wciąga <3 tak, okładki cudne :D dobrze, że wydawnictwo zostało przy oryginalnych <3

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. oj tak, a skrzydełko jeszcze piękniejsze :P hyhyh <3

   Usuń