środa, 2 sierpnia 2017

Zapowiedzi wydawnicze | SIERPIEŃ 2017r.


Kolejny miesiąc i masa nowości :)
"Podróżniczka"
Autor: Arwen Elys Dayton
Wydawca: Wydawnictwo Uroboros
Ilość stron: 400
Data wydania: 17.08.2017r.


Kontynuacja "Poszukiwaczki". Przeszłość jest blisko. I zamierza zniszczyć wszystkich. Quin Kincaid jest Poszukiwaczką. To wielki honor i tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ale to, czego się dowiedziała w noc swojej Przysięgi, zmieniło jej świat na zawsze. Życie Quin zostało bowiem zbudowane na oszustwie. Tradycja Poszukiwaczy okazała się nie tyle szlachetna, ile brutalna i bezwzględna. Ojciec dziewczyny jest mordercą. Jej wuj – kłamcą. Jej matka – ofiarą. A chłopiec, którego kiedyś kochała, pogrążył się w zemście, mając na swojej liście także jej rodzinę. Jednak Quin nie jest sama. Shinobu, jej najlepszy przyjaciół i ukochany, to teraz jedyna osoba, której może zaufać. Jedyna osoba, która chce poznać prawdę o Poszukiwaczach równie rozpaczliwie jak Quin. Ale im głębiej będą grzebać w przeszłości, tym mroczniejsza będzie ich teraźniejszość. Wśród zaginionych dawno temu rodzin Poszukiwaczy i niebezpiecznych sojuszów czai się bowiem coś o wiele groźniejszego: złowrogi plan rozpoczęty wiele pokoleń temu, zdolny unicestwić tradycje Poszukiwaczy na zawsze. Przeszłość jest blisko. I zamierza zniszczyć wszystkich. 

"Dziwna i taki jeden"
Autor: Megan Brothers
Wydawca: Wydawnictwo YA!
Ilość stron: 352
Data wydania: 30.08.2017r.Nowa poruszająca powieść spod znaku LGBT dla nastolatków.

Lula i Rory są najlepszymi przyjaciółmi. Chodzą do tej samej szkoły, uwielbiają Autostopem przez galaktykę, a po lekcjach pasjami oglądają serial Z Archiwum X. Oboje czują, że odstają od reszty nastolatków. Łączy ich także trudna sytuacja rodzinna: mama Rory'ego pije, z kolei mama Luli odeszła dawno temu, zostawiając po sobie tylko kilka książek o aktorstwie. Wiedzą o sobie wszystko, do czasu gdy Lula odkryje, że Rory nie wspomniał jej o swoim awansie do szkolnej drużyny futbolowej, a przede wszystkim o swoim romansie z dużo starszym od siebie szefem, Andym. I to właśnie wtedy, gdy Lula zaczynała myśleć, że czuje do Rory’ego coś więcej… Nie wiedząc, kim jest bez najlepszego kumpla i kwestionując własną tożsamość seksualną, dziewczyna znika z miasteczka i wyrusza na poszukiwanie długo niewidzianej matki. 
"Milion odsłon Tash"
Autor: Kathryn Ormsbee
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte/Moondrive
Ilość stron: 300
Data wydania: 16.08.2017r.Natasha, zwana Tash, to prawdziwa fangirl. Uwielbia czytać, a jej ukochany pisarz to Lew Tołstoj. Jej pokój wypełniają cytaty z jego książek i plakaty. Jest też vlogerką. Na jednym ze swoich kanałów na podstawie „Anny Kareniny” Tołstoja tworzy wraz z paczką przyjaciół serial internetowy „Nieszczęśliwe rodziny”. Pewnego dnia Tash nie może uwierzyć własnym oczom: liczba subskrybentów jej kanału na YouTubie rośnie w błyskawicznym tempie. I zaczyna się: GIF-y, fanarty, szaleństwo na Twitterze, ciągły przyrost followersów… Pisze do niej nawet Thom Causer, jeden z najseksowniejszych youtuberów, prosząc o numer telefonu, bo chce ją lepiej poznać. Nominacja do najważniejszej nagrody vlogerów staje się dla niej ukoronowaniem ciężkiej pracy. Jednak wraz z rosnącą liczbą odsłon swojego kanału dziewczyna poznaje też samą siebie. Czy znajdzie odwagę na miłość w realu? Czy razem z przyjaciółmi udźwignie ciężar sławy? Oto utrzymana w duchu „Fangirl” oraz „Girl Online” opowieść o internetowej sławie, vlogowaniu i życiu, które zna każdy nastolatek. „Milion odsłon Tash” to powieść wypełniona humorem i celnymi spostrzeżeniami dotyczącymi dorastania, którą pokochasz od pierwszej strony i będzie to miłość z wzajemnością.
"Zaklinacz ognia"
Autor: Cinda Williams Chima
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte/Moondrive
Ilość stron: 360
Data wydania: 17.08.2017r.
 


 Pierwszy tom nowej serii "Starcie królestw". Chłopiec sięgnął do swojego amuletu, jak robił kilkanaście razy dziennie, i poczuł charakterystyczny przepływ energii. Czarownicy stale emanowali magiczną energią. Amulety gromadziły tę moc, aż uzbierało się jej tyle, że można ją było wykorzystać. Bez amuletu magia rozpraszała się i marnowała. Trwa wojna między królestwami Arden i Fellsmarch. Władca Ardenu Gerard nie cofnie się przed niczym, żeby zapanować nad całym kontynentem – nawet przed zniewoleniem czarodziejów. Na jego drodze staje jednak dwoje ludzi, których uczucia zranił za bardzo. Adrian, syn Wielkiego Maga i królowej Fellsmarchu, marzy o tym, by zostać magicznym uzdrowicielem. Gdy jego ojciec ginie w zasadzce wroga, poprzysięga zemstę i doskonali znajomość trucizn. Jenna ma na karku tajemnicze znamię, a jej serce bije w rytm płomieni. Przez lata zmuszana była do pracy w kopalniach miasta Delphi. Przyłącza się do walki, gdy żołnierze Ardenu zabijają jej przyjaciół. Wspólny cel splata losy Adriana i Jenny na ardeńskim dworze. Aby pokonać Gerarda, będą musieli odnaleźć się w świecie, gdzie nie ma prostego podziału na dobrych i złych, wśród ryzykownych sojuszy i pałacowych intryg. Równie niebezpieczna okaże się prawda o ich przeznaczeniu...
"Zachód słońca w Central Parku"
Autor: Sarah Morgan
Wydawca: Wydawnictwo Harper Collins Polska
Ilość stron: 336
Data wydania: 16.08.2017r.
 

Frankie jest konkretna i rzeczowa, nie lubi wylewności, nie wierzy też w romantyczne związki. Ale choć wygląda na silną i opanowaną, kłębi się w niej mnóstwo emocji. Rozwód rodziców i złośliwość rówieśników mocno ją zraniły, dlatego Frankie ukrywa się za pozą twardzielki i za okularami. Nie może jednak udawać i maskować się w nieskończoność. Na szczęście może liczyć na przyjaciółki, a zwłaszcza brata jednej z nich, Matta, który szczególnie ją lubi. Lecz co robić, kiedy to właśnie Matt, najlepszy przyjaciel, staje się problemem, odkrywając przed nią własne sekrety?


 

"Bez uczuć"
Autor: Mia Sheridan
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Ilość stron: 360
Data wydania: 02.08.2017r.

Nowa powieść autorki bestsellera „Bez słów”. Nieszczęśliwa miłość do Lydii odebrała Broganowi wszystko. Ciężko zraniony staje się wyrachowany i skupia się na swoim biznesie i na zemście. Bo miłość wcale nie jest cierpliwa ani łaskawa. Życie Lydii wyglądało kiedyś zupełnie inaczej – była bogata, bezpieczna i kochana. Teraz fortuna się od niej odwróciła. Rodzinna firma znalazła się na skraju bankructwa, lecz Lydia zrobi wszytko, by ją uratować. Gdy na jaw stopniowo wychodzą tajemnice jej bliskich, dziewczyna odkrywa, że niebezpieczeństwo może grozić także jej. Nie przypuszcza jednak, że największy cios padnie z najmniej spodziewanej strony... Czy w sercach Lydii i Brogana na nowo zakwitnie miłość, chociaż wybrali życie bez uczuć?
"Fałszywy pocałunek"
Autor: Mary E. Pearson
Wydawca: Wydawnictwo Initium
Ilość stron: 432
Data wydania: 03.08.2017r.


Księżniczka Lia jest pierwszą córką domu Morrighan, królestwa przesiąkniętego tradycją, poczuciem obowiązku i opowieściami o minionym świecie. W dniu swojego ślubu ucieka, uchylając się od obowiązków - pragnie wyjść za mąż z miłości, a nie w celu zapewnienia sojuszu politycznego. Ścigana przez licznych łowców, znajduje schronienie w odległej wsi, gdzie rozpoczyna nowe życie. Gdy do wioski przybywa dwóch przystojnych nieznajomych, w Lii rozbudza się nadzieja. Nie wie, że jeden z nich jest odtrąconym księciem, a drugi to zabójca, który ma za zadanie ją zamordować. Wszędzie czai się podstęp. Lia jest bliska odkrycia niebezpiecznych tajemnic - i jednocześnie odkrywa, że się zakochuje.
"Dance, sing, love. Miłosny układ"
Autor: Layla Wheldon
Wydawca: Wydawnictwo Editio red
Ilość stron: 528
Data wydania: 17.08.2017r.


Numer 1 na wattpad.com w kategorii Romans — ponad 2 miliony odsłon! Livia Innocenti jest zawodową tancerką. Razem z zespołem robi show podczas koncertów i teledysków największych gwiazd muzyki. James Sheridan jest topowym piosenkarzem, bożyszczem fanek i ulubieńcem portali plotkarskich. Spotykają się w Rzymie w czasie wspólnego tournée po Europie. Livia szybko przekonuje się, że woda sodowa uderzyła młodemu celebrycie do głowy. Nikt jej tak nie wkurza na próbach, jak arogancki i egoistyczny James. Na dodatek choreografia przewiduje kilka utworów w ich wykonaniu w duecie. Początkowo nie potrafią się dogadać i nawzajem się ignorują, jednak serca nie da się oszukać, nie na dłuższą metę. Czy będzie to szczęśliwy układ? Jakie role przyjdzie im wspólnie zatańczyć w tej historii? Podążanie za głosem serca nie zawsze jest takie proste, jak się wydaje, i nie zawsze słuszne. Czasem kierowanie się rozumem jest najlepszą drogą, bo miłość, zamiast uszczęśliwiać, potrafi sprawiać ból. Zatrać się w historii pełnej pasji, pożądania, zwrotów akcji i gorących rytmów.
"Uwiedź mnie"
Autor: Abbi Glines
Wydawca: Wydawnictwo Pascal
Ilość stron: 384
Data wydania: 30.08.2017r.Jason nie chce żyć w cieniu swojego brata, Jaxa, gwiazdy rocka. Ucieka więc do Sea Breeze w Alabamie, by zerwać z dotychczasowym życiem i znaleźć zasłużony odpoczynek. Jednak spotkanie niegrzecznej dziewczyny, znanej w okolicy ze swoich kontrowersyjnych zachowań, nie było w jego planach. Jako nowa para w Alabamie cieszą się namiętną zabawą, zapominając o dotychczasowych problemach. Do czasu, gdy Jason przekonuje się, że Jax nie jest jedyną osobą, która potrafi zniszczyć mu życie."Droga do ciebie"
Autor: J. P. Monninger
Wydawca: Wydawnictwo Czarna Owca
Ilość stron: 320
Data wydania: 02.08.2017r.

Romantyczna i malownicza opowieść, która dzieje się w wyjątkowym momencie życia młodej kobiety. Heather kończy naukę w college’u i wyrusza w podróż po Europie w towarzystwie dwójki najlepszych przyjaciół. Zostawia za sobą szkolne obowiązki, a dorosłość dopiero wisi w powietrzu. Przed nią już tylko to jedno jedyne lato, by być naprawdę wolną. Heather nawet nie oczekuje, że spotka kogoś takiego jak Jack. Nieoczekiwanie dostrzega w nim miłość swojego życia. Jack jest tajemniczym, starszym od Heather o kilka lat mężczyzną, który zainspirowany dziennikami dziadka postanawia odwiedzić różne miasta w Europie. Niecodzienna podróż staje się dla Heather przygodą życia. Jednak pewna tajemnica, którą skrywa Jack, zmienia dosłownie wszystko.
Na które premiery najbardziej czekacie? :)

9 komentarzy:

 1. Kilka pozycji, na które czekam, między innymi Podróżniczka i Zaklinacz ognia!
  PS. dołączyłam do grona obserwatorów :)
  PS2. zapraszam też do mnie: aga-zaczytana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej jest tu kilka książek, które bardzo bym chciała przeczytać ♥ Zaklinacz ognia, Bez uczuć, Fałszywy pocałunek... Mój portfel na samą myśl już płacze, bo lista Must Have jest nieskończenie długa :)

  Pozdrawiam
  bookwormpl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Z powyższych to chętnie sięgnęłabym po "Dance, sing, love. Miłosny układ", a poza tym to z miłą chęcią przeczytam też "Dziewczynę z Brooklynu" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam "Milion odsłon Tash" i ta książka bardzo mi się spodobała! Szczególnie, że mogłam się troszkę utożsamić z główną bohaterką :D
  Zostaję u Ciebie na dłużej :)
  Buziaki! :*
  www.calm-inside-the-storm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie najbardziej przykuł moją uwagę "Fałszywy pocałunek", ale na pewno sięgnę też po "Zaklinacz ognia". Pozdrawiam i zapraszam do mnie ☺️
  https://wroclawianka-czyta.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 6. Milion odsłon Tash uwielbiam! Ciekawi mnie też Dziwna i taki jeden, bo tego typu powieści zwykle okazują się jednymi z moich ulubionych. Bez uczuć też mam w planach, ale raczej tych odległych - chciałabym zacząć książki Mii Sheridan od Bez słów :)

  Pozdrowienia i buziaki!
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
 7. "Fałszywy pocałunek" to pozycja, na której polskie wydanie czekałam baaaardzo długo, ale wreszcie jest! Mam ją już na swojej półce i zaczęłam czytać - póki co, zapowiada się rewelacyjnie. :)
  Po "Milion odsłon Tash" też pewnie sięgnę, bo wydaje się książką idealną dla każdego vlogera.

  Pozdrawiam!
  Zapraszam na konkurs, w którym do wygrania jest książka “Moja Lady Jane”

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Zaklinacz ognia", "Dziwna i taki jeden" te dwie pozycje muszę przeczytać :D "Bez uczuć" miałam już okazję przeczytam i bardzo mi się podobało <3

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń