wtorek, 5 września 2017

"Odległość między Tobą a mną" Jennifer E. Smith - RECENZJA

Czy uczucie można mierzyć w kilometrach?

 

 

 


"Odległość między Tobą a mną"
Autor: Jennifer E. Smith
Wydawca: Wydawnictwo Bukowy Las
Ilość stron: 300
Data wydania: 14.06.2017r.

"Odległość między Tobą a mną" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Jennifer E. Smith i już mogę śmiało napisać, że z chęcią poznam jej inne powieści. Autorka w niebywały sposób przedstawia nam subtelne, ciepłe historie o uczuciu jakie rodzi się pomiędzy młodymi osobami. Historia ta zdecydowanie przeznaczona jest dla młodzieży, ale nawet starsze osoby znajdą w niej coś przejmującego. Nie tyle bawi co uczy, ale także pokazuje nam, że warto ryzykować i podejmować spontaniczne decyzje, nawet będąc na końcu świata.

Język autorki jest lekki i przyjemny, zatem szybko pochłaniamy kolejne strony powieści, a zabawne dialogi sprawiają, że robimy to jeszcze szybciej.


Nowa powieść autorki to historia, która pokazuje nam jak silna potrafi być miłość. Nawet ta, która swój początek miała w najzwyklejszej windzie. Zupełnie dwie obce sobie osoby, żyjące w dwóch różnych światach mogą odnaleźć wspólny język, ale za pomocą czego? No właśnie, za pomocą czegoś mało modnego, ale niezwykle urokliwego i zdecydowanie przydatnego. Nie zdradzę Wam co to jest, ale zapewniam, że jest bardzo przydatne podczas podróży :).

Wydarzenia wciągają nas od pierwszych stron i sprawiają, że z wielką przyjemnością pragniemy poznać dalsze losy Lucy i Owena. Co jest w nich takiego wyjątkowego? Dziewczyna z windy i chłopak na dachu? Połączenie idealne? Jedno jest pewne, więź która ich połączyła była w stanie przetrwać tysiące kilometrów i pokonać inne związki jakie zawarli nasi bohaterowie.

"Już samo jego towarzystwo wystarczyło, by zapomniała, że ta chwila nie będzie trwała wiecznie"

Lucy to 17-latka mieszkająca w sercu Nowego Yorku, dla niej życie w dużym mieście to sama przyjemność. Ma starszych braci bliźniaków i zapracowanych rodziców, którzy bardzo często wyruszają w różne zagraniczne wyjazdy. Niestety Lucy wtedy zostaje w domu i marzy tylko o tym by również zwiedzić Paryż, Londyn czy też Pragę. Dziewczyna nie ma za wielu przyjaciół, a sama uczęszcza do szkoły dla dziewcząt, dlatego też znajomość z chłopakiem jest dla niej nowym doświadczeniem. Kiedy pewnego gorącego dnia, Lucy idzie sprawdzić pocztę, nawet się nie spodziewa, że ogromna awaria prądu sprawi, że w windzie która utknęła między piętrami pozna Owena. Nowego mieszkańca wieżowca. 

Owen to inteligentny chłopak, pasjonujący się astronomią. Chłopak wraz z ojcem przeprowadził się do Nowego Yorku i na nowo próbuje ułożyć sobie życie. Niestety po pewnym wydarzeniu nic nie jest takie samo i Owen próbuje jakoś sobie z tym poradzić i również wspierać ojca. Jest tajemniczy, żyjący we własnym świecie i kompletnie odłączony od świata Internetu. 

"Można być otoczonym wieloma ludźmi, a mimo to zdanym tylko na siebie"


Ten jeden dzień sprawił, że tę dwójkę połączyła wyjątkowa więź, ale niestety los przygotował dla nich coś zupełnie innego.


"Los połączył ich ponownie tylko po to, żeby odesłać ich w dwóch przeciwnych kierunkach"


Rodzina Lucy zdecydowała przeprowadzić się do Londynu, a tata Owena w wyniku pewnych wydarzeń zarządza podróż na zachód kraju. Taka podróż w nieznane, gdzie los ich poniesie. Oboje z synem muszą znaleźć swoje nowe miejsce na ziemi, bo do domu w Pensylwanii nie mogą już powrócić.

I tak rozpoczyna się podróż po świecie, Lucy wyrusza na wschód a Owen na zachód. 

Czy tej dwójce będzie dane kiedyś się spotkać, nie mając ze sobą stałego kontaktu? Jak potoczą się ich losy w nowych miejscach? Czy pomimo nowych znajomości będą o sobie pamiętać?

"Odległość między Tobą a mną" to piękna historia pokazująca nam, że wszystko jest możliwe, nawet jeżeli cały świat staje nam na przeszkodzie. Autorka zwraca uwagę na to, że warto mieć nadzieję i spełniać marzenia. Nie wolno się poddawać, bo wtedy nigdy nie dowiemy się, czy było warto.

Serdecznie polecam Wam tę przyjemną historię, idealną na wieczór z kubkiem kakao 💙


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las.

6 komentarzy:

 1. Czytałam poprzednie powieści tej autorki i bardzo mi się podobały, zatem z chęcią przeczytam również tą. Śliczne zdjęcia!

  Pozdrawiam,
  Magda

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tej powieści, ale wydaje się być taką ciepłą, przyjemną historią, idealną na długi jesienny wieczór, tak jak napisałaś - z kubkiem kakao. Kiedyś, gdy znajdę ją w bibliotece, chętnie wypożyczę :)

  Pozdrowienia i buziaki!
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, zatem nic tylko teraz pod kocyk, kubek kakao i czytać <3

   Usuń
 3. Piekna okładka, ciekawi bohaterowie warto się skusić

  OdpowiedzUsuń