czwartek, 15 marca 2018

"Zapytaj astronautę" Tim Peake - PREMIEROWA RECENZJA


Czy wiesz na jakie pytania nie znasz jeszcze odpowiedzi? 

"Zapytaj astronautę"
Autor: Tim Peake
Wydawca: Wydawnictwo Kobiece 
Ilość stron: 262
Data wydania: 15.03.2018r.


Książka "Zapytaj astronautę" to pozycja, obok której nie można przejść obojętnie, nawet jeżeli nie interesuje Cię tematyka kosmosu, to właśnie ona wzbudzi w Tobie ciekawość!
Tim Peake w niesamowity sposób, a co najważniejsze w dość nietypowej formie, dostarcza nam ogromnej wiedzy na temat tego o czym nie mamy zielonego pojęcia. Dzięki świetnym pytaniom i rewelacyjnym odpowiedziom, możemy zagłębić się w to co nam nieznane. 
Język jakim posługuje się autor jest lekki i przyjemny, odpowiedzi konstruowane są w prosty i logiczny sposób a co najważniejsze nawet z nutą humoru. Tim zdecydowanie potrafi przekazać swoją widzę oraz zaciekawić czytelnika, a nawet prawdziwego przeciwnika nauki, byłby w stanie skłonić do lektury.

Czy w kosmosie jedzenie ma inny smak? 
Jak zostać astronautą? 
Co się stanie, jeśli upuścimy coś w przestrzeni kosmicznej?


Autor dzięki swojej ogromnej wiedzy wie jak poruszyć dany temat i jak odpowiedzieć na niego wyczerpująco. Dzięki tej książce będziecie mieli okazję poczuć się dosłownie jak w kosmosie, dowiecie się czy serce bije tam tak samo jak na Ziemi, odkryjecie dlaczego jesteśmy tam tak wyżsi,  a nawet powąchacie kosmosu! Zaintrygowani?!


Jak się pierze ubrania w kosmosie? 
Co było najbardziej obrzydliwe w kosmosie? 
Ile czasu potrzeba, aby przywyknąć do stanu nieważkości? 

Kochani tę książkę trzeba po prostu przeczytać! Ilość ciekawostek jaka została w niej zawarta jest niemożliwa, a wiedza jaką dzięki niej nabędziecie, z pewnością przyniesie Wam ogromną satysfakcję. Bo to nie są suche fakty naukowe, a z życia wzięte sytuacje, które w niesamowity sposób przybliżą Wam to co zbyt odległe by móc samemu poznać. Masa pytań czeka na Wasze odkrycie i zapewniam Was, że będziecie oczarowani :).
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

1 komentarz:

  1. Ta książka to idealny przykład na to, jak bardzo fascynująca może być nauka i jak bardzo można pasjonować się światem. To pozycja pełna ciekawostek, która jest niczym zaproszenie w daleką podróż w kosmos. Polecamy! :) Świetna recenzja! :)

    OdpowiedzUsuń