wtorek, 28 sierpnia 2018

"The Foxhole Court" Nora Sakavic - RECENZJA


Exa całym życiem!

 
  

"The Foxhole Court"
Autor: Nora Sakavic
Wydawca: Wydawnictwo NieZwykłe
Ilość stron: 335
Data wydania: 16.05.2018r.

 

 Pierwszy tom serii All for the game, z pewnością nie należy do zwyczajnych, gdyż historia jaką stworzyła Nora Sakavic jest zupełnie inna od tych, z którymi do tej pory mieliśmy okazję się zapoznać. Nie jest to powieść o porywającej fabule, ale historia, którą tworzą niesamowite postacie o tak różnorodnych osobowościach, że nie sposób się im nadziwić. Autorka wykonała kawał dobrej roboty kreując tak niepowtarzalne postaci pełne tajemnic, sekretów, które nie tylko mogą zagrozić życiu, ale i zmienić całą aktualną rzeczywistość. 
"The Foxhole Court" to wyboista droga przez psychikę naszych bohaterów, graczy Exy, najbardziej emocjonującego sportu ostatnich kilkudziesięciu lat. Ten sport to życie, to największa wartość i najważniejszy element w życiu każdego młodego człowieka, który boryka się z wewnętrznymi demonami, a także nieprzyjemną przeszłością. Bo to dzięki Exy mogą poczuć się wolni, mogą zapomnieć o problemach a co najważniejsze wyrazić siebie, nawet grając na śmierć i życie.
Naszym głównym bohaterem jest Neil Josten, młody chłopak, którego życie niestety nie było usłane różami.  

Jesteście ciekawi dlaczego, niektóre noce w tygodniu spędzał w szkole? 
 

Kiedy pewnego dnia do szkoły przyjeżdża trener słynnych Lisów z propozycją przyjęcia Neila do drużyny, cały jego świat nabiera lekkiego zachwiania. Bowiem wyjazd na Uniwersytet byłby dla niego dosłownie ratunkiem z jego niezbyt dogodnej sytuacji, ale z drugiej strony pojawienie się w mediach i na językach całego świata, nie pomoże mu w ukrywaniu swojej tożsamości. A to jest dla niego najważniejsze, ponieważ nikt nie może dowiedzieć się kim jest, czyim synem i co takiego miało miejsce kilka lat temu.
Pewne obawy są, ale jednak wizja lepszego życia zbytnio kusi by z niej nie skorzystać, ale pojawia się kolejny problem...niedawno do drużyny dołączył również pewien chłopak, który już znał Neila kiedy byli małymi chłopcami, a co najgorsze oboje byli świadkami zbrodni Rzeźnika. Teraz wydaje się, że on nic nie pamięta, ale Neil ma się na baczności i zdecydowanie nie chce, żeby ktoś poznał jego przeszłość.
Zatem nowe życie, nowe możliwości. 

Czy tak można? Czy jednak przeszłość wciąż będzie dawała o sobie znać?


Autorka w bardzo umiejętny sposób przedstawiła każdego członka nowej drużyny Neila, ale możecie być pewni, że Lisy wcale nie są taką zwyczajną drużyną. Gdyż terener dobiera do niej tylko taką młodzież, która ma pewne problemy.

 Brzmi to ciekawie, ale również niebezpiecznie prawda?

Kiedy Neil podejmuje decyzję i ponosi ryzyko, jeszcze nie wie jak bardzo zmieni się jego życie. Od tego momentu, to każdy z chłopców będzie dla nas nie lada zagadką. Każda z postaci została owiana tajemnicą, wszędzie napotykamy same sekrety, niewyjaśnione zachowania a co najważniejsze, nieodparte wrażenie gęstej i napiętej atmosfery jaka towarzyszy zawodnikom Exy. Ten sport sprawia, że żyją oni tylko dla niego...nie ma granic, a każde starcie na boisku może być tym ostatnim.

Jeżeli jesteście ciekawi jak dalej potoczy się życie nowego członka Lisów, to koniecznie musicie sięgnąć po tę lekturę.
Wachlarz emocji gwarantowany, gdyż podejście autorki do spraw osobowościowych jest wprost niesamowite. Tu dosłownie igracie z ogniem! Wspaniałe umysły bohaterów, ich zagrania, niepojęte działania a co najważniejsze.....takie tajemnice, że musicie poznać je na własnej skórze!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz