czwartek, 14 lutego 2019

"Dziewczyna, która wybrała po raz drugi" Kasie West - PREMIEROWA RECENZJA | PATRONAT MEDIALNY


A Ty, jakiego dokonałabyś wyboru?"Dziewczyna, która wybrała po raz drugi"
Autor: Kasie West
Wydawca: Wydawnictwo Feeria Young
Ilość stron: 420
Data wydania: 14.02.2019r.


Po skończeniu tej części miałam tylko jedno pytanie - Jak to, nie ma trzeciego tomu?! :( 

Bardzo się cieszę, że Kasie West zaserwowała nam tak samo emocjonującą kontynuację co pierwszy tom, w dodatku wzbogaconą o nowe, interesujące postaci. Styl wciąż ten sam, lekki i przyjemny a co najważniejsze, czytając ciąg dalszy przygód Addie, nie mamy chwili na nudę. Po zaskakującym zakończeniu pierwszej części przychodzi czas aby Addie dowiedziała się co tak naprawdę powinna była zapamiętać ze Sprawdzania. Wiemy, że wybrała pozostanie z mamą w Kolonii, ale oczywiście pamiętamy co wpłynęło na jej decyzję aby nie wyjeżdżać do świata Normalsów. Teraz kiedy minęło pół roku od feralnych wydarzeń, czas zacząć nowy etap w życiu. Addison chce zapomnieć o zdradzie i oszustwach jakie dotknęły ją ze strony Duke'a oraz Bobby'iego i decyduje się na kilkutygodniowy wyjazd do ojca w ramach ferii. 
W tej części zarówno Addie, jak i jej najlepsza przyjaciółka Laila będą opowiadały o swoich wydarzeniach. Zatem możecie się przygotować na rozdziały widziane z obu perspektyw.
Wcześniej wspomniałam o nowych postaciach i jedną z nich, równocześnie najbardziej dla mnie interesującą był Connor. Nowy znajomy Laili, skryty, tajemniczy i niezwykle uzdolniony. I muszę przyznać, że w tym tomie to właśnie on przyćmił mojego faworyta z poprzedniej części, Trevora.Jednak skoro już mowa o Trevorze to czas nieco przybliżyć fabułę powieści. Kiedy Addie wyjeżdża pomieszkać u ojca, w tym czasie Laila próbuje rozwinąć swoje umiejętności aby poza wymazywaniem wspomnień, móc również je przywracać. Pragnie tego dla swojej przyjaciółki, dlatego zrobi wszystko co w jej mocy aby to osiągnąć. W liście jaki napisała do siebie Addie zaraz po sprawdzeniu, nie jest jasno powiedziane co takiego powinna wiedzieć, dlatego też Addie pragnie aby jej wspomnienia ze Sprawdzenia zostały przywrócone. 

Pytanie tylko, czy jest to bezpieczne? 

Podczas pobytu w normalnym świecie, Addie na nowo poznaje osoby, które zna ze Sprawdzania czy chociażby z wyjazdu na mecz. Nadszedł czas by teraz w realnym świecie poznać je naprawdę. Tu autorka bardzo się postarała i ukazała znanych nam już bohaterów z zupełnie innej strony. Dlatego też wraz z naszą bohaterka, mieliśmy szansę poznać ich na nowo. Z oczywistych powodów znajomość z Trevorem nie mogła dalej ewoluować, bo mimo tego, że Addie mogła już go znać, to niestety on nie mógł jej pamiętać, gdyż to wszystko co ich spotkało, niestety nie wydarzyło się naprawdę.

Poza nawiązywaniem nowych znajomości i utrzymywaniem w sekrecie swojego pochodzenia, Addie będzie musiała rozwiązać zupełnie nowe tajemnice, które od razu ją zaskoczą i wciągną w wir niewyjaśnionych faktów. Nastąpi walka o prawdę, wspomnienia i miłość. Nasze bohaterki będą musiały rozwiązać serię trudnych wydarzeń, a z pomocą innych osób, nawet będą zmuszone oszukać cały System. 

Tylko czy im się powiedzie? I co się stanie, gdy Trevor pozna całą prawdę? Czy Addie odzyska wspomnienia? Jak myślicie?


Czas sekretów i licznych kłamstw doprowadzi do sytuacji bez wyjścia, ale kto jak nie uczniowie Kolonii mogą sobie poradzić, prawda? Nasza bohaterka ponownie będzie musiała zadecydować o swoim dalszym losie, znajomości z Trevorem a także tym gdzie pragnie żyć. Momentami będzie ciężko, szczególnie wtedy gdy będą dokuczać silne bóle głowy, ale to chyba normalne w zaistniałej sytuacji prawda? 

Tylko dlaczego pomimo pozwolenia na wyjazd z Kolonii, Addison pozostaje pod ścisłym nadzorem i co ma z tym wspólnego nastoletni przestępca? 

Możecie być pewni, że będzie się działo, oj będzie. A kiedy pojawią się osoby, których w ogóle nie powinno tu być, świat kompletnie oszaleje. Tak samo jak Laila...i jej pierwsze zauroczenie?! Będzie tajemniczo, zaskakująco i wciągająco! Kasie West stworzyła świętną hisotrię, która zdecydowanie powinna mieć ciąg dalszy, gdyż ja po tym tomie nie jestem w pełni usatysfakcjonowana, ponieważ chciałabym dowiedzieć się znacznie więcej. Jednak pamiętajcie, że warto zwrócić uwagę na Connora, chłopaka, który skrywa w sobie pewne tajemnice, pytanie tylko jakie? 

W książce znajdzie się również świetna gratka dla prawdziwych fanów autorki, mianowicie specjalny wywiad oraz kilka innych dodatków, jak na przykład nie ukazane wcześniej sceny! :)

Kochani, to Kasie West jakiej nie znacie, dlatego koniecznie musicie ją poznać!

8 komentarzy:

 1. Bardzo fajna recenzja. Zupełnie nie znam tej autorki. Muszę w końcu to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie warto sięgnąć po książki Kasie West :)

   Usuń
 2. Nie czytałam pierwszej części, ale chętnie bym przeczytała te książki :)
  ~Eli
  www.czytamytu.blogspot.com
  Zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 3. "Dziewczyna, która wybrała po raz drugi" jest fantastyczną kontynuacją i trudno zaakceptować fakt, że to już koniec. Dużo się dzieje, czyta się świetnie, warto dać się porwać na kilka długich godzin, a na koniec pozwolić sobie na odkrycie niespodzianek, które proponuje autorka. Polecamy wraz z Tobą! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak! Cała prawda, powieści Kasie West porywają i nie dają o sobie zapomnieć :)

   Usuń