wtorek, 26 lutego 2019

"Zły Król" Holly Black - PRZEDPREMIEROWA RECENZJA | PATRONAT MEDIALNY


Czy jesteś w stanie zrzec się władzy bez walki?

 


"Zły Król"
Autor: Holly Black
Wydawca: Wydawnictwo Jaguar
Ilość stron: 390
Data wydania: 27.02.2019r.W końcu nadszedł ten czas kiedy możemy poznać kontynuację "Okrutnego Księcia" i zatracić się we wspaniałej twórczości prawdziwej Królowej Elfów, jaką jest Holly Black.
"Zły Król" okazał się być niesamowitą kontynuacją, w której autorka pokazuje, że jej wyobraźnia nie zna granic, a potencjał historii został w pełni wykorzystany. W tej części mamy szansę na jeszcze bliższe poznanie świata Elfów, gdyż Holly Black z większym rozmachem opisała znany nam już wcześniej ląd i poszerzyła go o nowe krainy. Co za tym idzie, autorka przedstawia bardziej nikczemną, okrutną i podstępną stronę Elfhame, w której nie ma żadnych granic. A niecne zagrania magicznych istot niczym obślizgłe macki otaczają nasze umysły i pokazują prawdziwe oblicze świata rządzonego przez nieśmiertelne istoty. 

Pytanie tylko, czy faktycznie nieśmiertelni mają tę władzę?


Bardzo spodobało mi się to, że główni bohaterowie ewoluowali na przestrzeni tych dwóch tomów. Jude jest jeszcze pewniejszą siebie młodą kobietą, inteligentną, sprytną a co najważniejsze odważną. Nawiązując do zakończenia "Okrutnego Księcia", wiemy, że teraz właśnie ona za pośrednictwem Cardana włada całą krainą. Tylko jak to jest być marionetką w rękach śmiertelniczki? Jesteście ciekawi jak zachowuje się nasz okrutny książę i czy faktycznie stał się złym królem?
Nasza bohaterka ma nie lada wyzwanie, otóż cały czas musi zadbać o bezpieczeństwo swojego braciszka Dęba i dopilnować aby w przyszłości zasiadł na należnym mu tronie. Jednak czas pędzi nieubłaganie, a Cardan już niebawem przestanie być posłuszny. W dodatku z każdej strony korona musi odpierać ataki, które niestety w niczym nie ułatwiają całej sytuacji.

Zacięta walka o władzę, niekończące się spiski i cała lawina kłamstw sprawią, że droga do upragnionego celu będzie iście wyboista.


Na horyzoncie pojawi się również zagrożenie wojną, ponieważ Królowa Toni, pragnie w cwany sposób przechytrzyć młodego i naiwnego Króla, który jak się okazuje, nie jednego ma asa w rękawie. Zatem zapewniam Was, że wrażeń będzie co nie miara. W dodatku Cardan odznacza się jeszcze bardziej skomplikowaną osobowością, która nie raz Was zaskoczy. Byłam pełna podziwu sytuacjom, w których wykazał się prawdziwymi umiejętnościami dyplomatycznymi, inteligencją i zmysłem, bo przecież już nam wiadomo jak znane są jego wyskoki, których oczywiście i tu nie zabraknie. W końcu autorka pozwoliła nam zajrzeć głębiej do jego głowy i dowiedzieć się co nieco o tym jaki jest i czemu zachowuje się tak a nie inaczej.
Z kolei Jude będzie musiała wziąć wszystko w swoje ręce i spróbować zaradzić sytuacji, knuć na każdym kroku, wystrzegać się niepożądanych znajomości oraz wiele wycierpieć.  Bowiem, ktoś komu zaufała będzie miał co do niej zupełnie inne plany. A zdrajcy jak wiadomo, kryją się na każdym kroku.

Zaskakujące i wartkie zwroty akcji oraz jeszcze więcej magicznych istot!"Zły Król" to w pełni satysfakcjonująca, emocjonująca przygoda prowadzona w świecie Elfów, w którym jak się okazuje śmiertelnicy mają wiele do powiedzenia. Okrutna, wstrząsająca i niezwykle bezwzględna historia, która nie ma taryfy ulgowej dla czytelnika, bo to tu, każdy z bohaterów posunie się do najgorszych czynów aby tylko osiągnąć swój cel.

Piękna, ale zabójcza.
Bezwzględna i nieokiełznana.
Zatruta niczym najcwańsze Elfy.

To historia, która trzyma w napięciu do ostatnich stron i serwuje tak szokujące zakończenie, że nie można przejść obok niego obojętnie. Prawdziwa wisienka na torcie, która zwiastuje, że nasze przygody wcale nie dobiegły końca. Opowieść o żądzy władzy, która nieoczekiwanie zostaje zaskoczona przez niepożądane, silne uczucie, napędzane czystą nienawiścią.


Kochani, to rewelacyjna seria, którą koniecznie musicie poznać!

6 komentarzy:

 1. Mam w planach tą serię, nawet się zastanawiam czy jej nie zakupić :) Pozdrawiam, Eli https://czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie musisz się na nią skusić! REWELACJA <3

   Usuń
 2. Bardzo fajna i zachęcająca recenzja. Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie zabieram się za drugi tom! Jestem bardzo ciekawa, jak dalej potoczy się ta historia :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już pragnę 3, bo to zakończenie to istna MIAZGA! :D

   Usuń