wtorek, 7 listopada 2017

"Nie mamy pojęcia. Przewodnik po nieznanym wszechświecie" Jorge Cham & Daniel Whiteson - RECENZJA

Czy tak naprawdę mamy pojęcie o tym czego nie wiemy?

"Nie mamy pojęcia. Przewodnik po nieznanym wszechświecie"
Autor: Jorge Cham, Daniel Whiteson
Wydawca: Wydawnictwo Insignis
Ilość stron: 384
Data wydania: 25.10.2017r.


Przyznam szczerze, że zawsze przyciągają  mnie książki jak i filmy dotyczące kosmosu, a elementy astronomii na lekcjach geografii były moimi ulubionymi. Kiedy wydawnictwo Insignis w zapowiedziach umieściło ten tytuł od razu wiedziałam, że muszę po niego sięgnąć. Słowo "wszechświat" mnie fascynuje, a skoro autorzy książki chcą nam powiedzieć o czym NIE MAMY POJĘCIA i dotyczy to wszechświata...to byłam bardzo zaintrygowana.

Przewodnik napisany przez Jorge Cham'a i Daniela Whiteson'a jest zupełnie inny niż pozostałe książki popularnonaukowe. Dlaczego? Ponieważ forma jaką autorzy obrali na przedstawienie nam treści jest zupełnym przeciwieństwem tego co już znamy i to nas przyciąga.


Autorzy zdecydowali się całą swoją wiedzę przekazać nam w przyjemny oraz zabawny sposób. Wszystko zostało wyjaśnione prosto, a nawet "po ludzku", zatem osoby, które nigdy nie potrafiły się odnaleźć w naukowych lekturach, tu mogą być pewne, że treść tego przewodnika jest przystępna dla każdego. Dodatkowo całość została wzbogacona zabawnymi ilustracjami, które nas rozśmieszają i dzięki temu łatwiej przyswajamy istotne fakty omawiane w danym rozdziale.


W tej książce poznamy odpowiedzi na wiele pytań dotyczących wszechświata, ciemnej materii, przestrzeni, czasu, wymiarów i wielu więcej. Jednak jeżeli chcielibyście uzyskać odpowiedź na pytanie: Jak powstał wszechświat? Z czego się składa i jak się skończy? Możecie być pewni, że na te pytania odpowiedzi nie uzyskacie, ponieważ o tym NIKT NIE MA POJĘCIA. Dlatego autorzy zdecydowali się przedstawić najważniejsze pytania, na które brakuje nam odpowiedzi, albo nie mamy na nie żadnej odpowiedzi, poruszą również kwestie, które wciąż są zagadką dla całej ludzkości.


Dzięki tej książce poznamy rzeczy, o których wcześniej nie mieliśmy zielonego pojęcia, a sposób w jaki ta wiedza została nam przekazana sprawi, że nawet bardziej skomplikowane sprawy pojmiemy w znacznie szybszym czasie. 
Przewodnik ten powstał po to, aby pokazać nam jak jeszcze wiele rzeczy czeka na zbadanie, a co najważniejsze, jak jeszcze wiele rzeczy MY, tak właśnie TY możesz poznać, dzięki takiej książce. Z pewnością poszerzy ona nasze horyzonty, uświadomi o wielu istotnych kwestiach i zdecydowanie nas olśni. Została napisana w błyskotliwy sposób, tak świetnie, że nawet czytanie o tym, dlaczego składamy się z materii a nie z antymaterii jest niesamowicie przyjemne i wciągające. Przy tej książce, która uczy, nie będziecie się nudzić. Każdy temat został precyzyjnie opracowany i tak napisany, że chcemy więcej i więcej. A elementy humorystyczne sprawiają, że zostanie nam to w pamięci na znacznie dłużej.


"To fascynujący, humorystyczny i wciągający bez reszty raport o stanie naszej niewiedzy, dzięki któremu bezboleśnie - a nawet przy wybuchach gromkiego śmiechu - zaznajamiamy się ze stanem naszej, było nie było, całkiem obszernej wiedzy."Dzięki ciekawej metodzie przedstawienia nam istotnych informacji jak i urozmaicenie ich zabawnymi ilustracjami zdobywanie wiedzy jest wyjątkowo przyjemne. Nawet osoby, które nie przepadają za podręcznikami, książkami naukowymi, będą zdziwione jak niesamowicie wciągający jest ten przewodnik. Nawet NIE MACIE POJĘCIA jaki jest on fantastyczny! 

Zatem serdecznie Was zachęcam do sięgnięcia po ten przewodnik, gdyż poziom naszej wiedzy znacznie się poszerzy, ale sposób w jaki ją nabędziemy będzie zupełnie inny, niż nauka w szkole, czy z podręczników. Myślę, że gdyby każda szkolna książka tak wyglądała, z pewnością wszyscy z nas byliby geniuszami 😁.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Insignis. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz