niedziela, 19 listopada 2017

"Nieznajoma w domu" Shari Lapena - RECENZJA


Czy można kogoś znać, ale tak naprawdę nie znać go wcale?

 "Nieznajoma w domu"
Autor: Shari Lapena
Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Ilość stron: 325
Data wydania: 06.11.2017r.Shari Lapena zaserwowała nam naprawdę wciągającą, tajemniczą i trzymającą w napięciu historię. Jednak nie powiedziałabym, że powieść ta jest thrillerem, gdyż autorka stworzyła nic innego jak tylko dobry kryminał. Całość napisana prostym i przyjemnym językiem, autorka nie zamęczyła nas żadnymi uciążliwymi opisami, a zaserwowała same istotne dla nas fakty. Fabuła jaką stworzyła okazała się być niesamowicie interesującą, a zabiegi poczynione przez autorkę kilka razy bez problemu mogą wyprowadzić nas w pole, by na końcu zaskoczyć nas całkowitym rezultatem. Z pewnością autorka potrafi zrobić wrażenie na czytelniku, bo to w jaki sposób knuje tajemnice oraz rozwija swą historię sprawia, że nie sposób oderwać się od lektury. 

"Nieznajoma w domu" nie jest przerażającą historią, ale za to jest niezwykle tajemniczą, a to sprawia, że z ogromną ochotą czytamy kolejne strony powieści, aby jak najszybciej poznać finał całej historii, i zapewniam Was, że przy tej powieści nie będziecie się nudzić.


Historia opowiada życie młodego małżeństwa - Karen i Toma, którzy mieszkają w domku na przedmieściach. Ich życie jest idealne, ich małżeństwo jest idealne. Piękny dom, kochający mąż, kochająca żona i silne uczucie. Jednak kiedy dochodzi do pewnego wypadku...już nic nie jest takie samo. Wypadek ten zmienia całe życie Karen i Toma, a tajemnice jakie wyjdą na jaw sprawią, że życie tej dwójki bardzo się pokomplikuje.

Pewnego dnia Karen wybiega z domu, wsiada do samochodu i wyrusza. Nie zabiera ze sobą torebki ani telefonu, a domu nie zamyka na klucz. Natomiast kolację zostawia w trakcie jej przygotowywania. Co się takiego stało, że kobieta w takim pośpiechu opuszcza dom? Kiedy Tom wraca z pracy na kolację nie ma pojęcia, gdzie udała się jego żona, kiedy po pewnym czasie nie wraca do domu, postanawia powiadomić policję. Jak się okazuje Karen miała wypadek samochodowy i jest w szpitalu, a w dodatku straciła pamięć i nie pamięta nic z wieczoru przed nieszczęśliwym wypadkiem.

Co się takiego wydarzyło?

Od tego momentu życie tej dwójki ulegnie diametralnej zmianie. Nikt nie ma pojęcia co skłoniło Karen do tak szybkiej jazdy samochodem. A pewne morderstwo w pobliskiej okolicy, w której doszło do wypadku wpływa na sytuację Karen. Policja jest przekonana, że kobieta udaje zanik pamięci i twierdzą, że ma ona coś wspólnego z tą zbrodnią.
Jak się okazuje Tom nie znał tak naprawdę swojej żony. Nie wiedział nic o jej przeszłości, a teraz jeszcze grozi jej więzienie. Mężczyzna jest zagubiony i nie ma pojęcia co ma myśleć, gdyż jego żona jest rozsądną, spokojną i opanowaną kobietą, a ostatnie wydarzenia w zupełności zaprzeczają jej naturze.


Jak się okazuje Karen wcale nie miała łatwej przeszłości. Czy Tom będzie w stanie znieść te wszystkie sekrety? Jak cała ta sytuacja wpłynie na ich związek? Sprawa bardzo się komplikuje, na szczęście kobieta stopniowo odzyskuje pamięć, lecz nadal nie wiadomo, kto stoi za zabójstwem i kim jest ofiara.

Przeszłość daje o sobie znak, niszczy teraźniejszość i rzuca mrok na przyszłość.


W dodatku sąsiadka a także przyjaciółka Karen, mieszkająca po drugiej stronie ulicy, zaczyna dziwnie się zachowywać. A Tom ukrywa pewien sekret przed żoną. Śledztwo trwa, poszukiwanie świadków także. Detektywi głowią się nad całą sprawą, ale kiedy są już pewni jej rozwiązania, co rusz dowiadują się o nowych rewelacjach. Czy została popełniona zbrodnia doskonała? Czy pani domu byłaby zdolna do morderstwa? 

Wszystko jest tajemnicą. Karen jest tajemnicą. Brigid jest tajemnicą.


Kiedy wiele sekretów wychodzi na jaw nikt nie może być już pewny tego, czy to co usłyszał jest prawdą, a myśl o tym, że bardzo dobrze znamy drugą osobę staje się tą najbardziej przerażającą. 

Autorka stworzyła historię, która ewoluowała wraz z coraz to nowymi tajemnicami. Powieść na każdym kroku nas zaskakuje i sprawia, że tak naprawdę jesteśmy w błędzie. A tajemnice, kłamstwa i prawda już nie mają swoich granic, ich linie się zacierają i to co może wydawać nam się prawdą, będzie niestety ogromnym kłamstwem.

Jaki będzie finał tej historii? Kto za tym wszystkim stoi? Czy małżeństwo Karen i Toma przetrwa?

Kochani, bardzo Was zachęcam do zapoznania się z tą historią, gdyż jest to niesamowicie wciągająca, tajemnicza lektura, która sprawi, że na każdym kroku będziecie zaskoczeni rozwojem wydarzeń.Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz