czwartek, 4 stycznia 2018

Zapowiedzi wydawnicze | STYCZEŃ 2018r.

Czeka nas piękny początek roku!
"Magia parzy"
Autor: Ilona Andrews
Wydawca: Wydawnictwo Fabryka Słów
Ilość stron: 400
Data wydania: 10.01.2018r.


Atlantę nadal nawiedzają paraliżujące fale magii. Po serii jeszcze silniejszych wybuchów ulice roją się od mitycznych stworzeń i krwiożerczych dziwadeł. Znaleziona w ruinach dziewczynka wymaga opieki. Antyczny heros wyposażony w kuszę i przerośnięte ego pojawia się w najmniej odpowiednich momentach i robi, co chce. Zaginął cały sabat czarownic, za to pojawiła się rozsierdzona bogini. Cały ten bałagan nieuchronnie prowadzi Kate do ostatecznej bitwy- z pradawną magią i własnymi uczuciami.


"Rozproszenie"
Autor: Kimberly McCreight
Wydawca: Wydawnictwo Czarna Owca
Ilość stron: 320
Data wydania: 17.01.2018r.


Druga część „Outliersów”, opowieści o sekretach, zdradzie i zamkniętym świecie dziewcząt obdarzonych niezwykłą mocą.
Wylie udaje się uciec z obozu w Maine, ale wciąż grozi jej niebezpieczeństwo. Jedynym ratunkiem dla niej jest zrozumienie swojego niespotykanego talentu – umiejętności czytania uczuć. Jednak zatopienie się w cudzych emocjach nie jest łatwe dla kogoś, kto od dzieciństwa ignorował swoje własne. Jednak nie tylko Wylie ma poważne kłopoty. Od powrotu z Maine Jasper stacza się w otchłań poczucia winy za to, co się stało Cassie. Po tym, co wspólnie przeszli, Wylie i Jasper gotowi są zrobić dla siebie wszystko, ale Wylie nie jest pewna, czy łącząca ich więź jest na tyle silna, by pokonać dręczące ich upiory przeszłości. Wylie staje przed trudnym wyborem. Dla Cassie mogła zrobić absolutnie wszystko, ale czy będzie potrafiła poświęcić się dla grupy nieznanych dziewcząt? Nawet jeśli są takie same jak ona?"Milion Światów z Tobą"
Autor: Claudia Gray
Wydawca: Wydawnictwo Jaguar
Ilość stron: 320
Data wydania: 01.2018r.


Trzecia część trylogii „Firebird” Claudii Grey – bestsellerowej autorki New York Timesa. Połączenie gorącego romansu z powieścią akcji i science fiction. Niezwykła podróż po złożonych zakrętach alternatywnych światów i osobowości, gdzie los jest nieunikniony, prawda nieuchwytna, zaś miłość pozostaje największą z tajemnic.


"Kłamczucha"
Autor: E. Lockhart
Wydawca: Wydawnictwo Czwarta Strona
Ilość stron: -
Data wydania: 31.01.2018r.


Wierzyła, że im więcej wypocisz na treningu, tym mniej wycierpisz w walce. Wierzyła, że najlepszym sposobem, by uniknąć złamanego serca, jest udawać, że się go nie ma. Wierzyła, że to, jak mówisz, jest często ważniejsze niż to, co masz do powiedzenia. Wierzyła też w filmy akcji, trening siłowy, potęgę makijażu, ćwiczenie pamięci, równe prawa oraz to, że z filmików na YouTube można się nauczyć miliona rzeczy, których na próżno szukać w college’u. Jule West Williams to wojowniczka, dziewczyna kameleon, zawsze gotowa do ataku.Imogen Sokoloff to dziedziczka fortuny i zagubiona w życiu sierota. Co przyniesie przyjaźń tych dwóch tak różnych dziewczyn? Nowa powieść autorki „Byliśmy łgarzami”. Kryminał psychologiczny pełny suspensu, intryg i nieczystych zagrywek. E. Lockhart stworzyła porywającą historię młodej kobiety, której diaboliczne umiejętności stały się przepustką do wygodnego życia.

 "Okrutna Pieść"
Autor: Victoria Schwab
Wydawca: Wydawnictwo Czwarta Strona
Ilość stron: -
Data wydania: 17.01.2018r.


Pierwszy tom bestsellerowej amerykańskiej serii „Świat Verity”. Autorka głośnych „Odcieni magii” powraca w wielkim stylu! Kate Harker i August Flynn są następcami przywódców podzielonego miasta – miasta, gdzie z przemocy zaczęły rodzić się prawdziwe potwory. Kate chciałaby dorównywać bezwzględnością ojcu, który pozwala potworom wałęsać się po ulicach, a ludziom każe płacić za ochronę. August chciałby być człowiekiem, mieć dobre serce i odgrywać większą rolę w obronie niewinnych przed potworami – niestety sam jest jednym z nich. Może ukraść duszę, wygrywając pieśń na swoich skrzypcach. Jednak Kate odkrywa jego tajemnicę… „Okrutna pieśń” wciągnie cię w świat pełen tajemnic i niepokojący wir postapokaliptycznej walki o przetrwanie. W mrocznym urban fantasy dwoje młodych ludzi musi wybrać, czy chcą zostać dobrymi czy złymi bohaterami – przyjaciółmi czy wrogami. A stawką jest przyszłość ich rodzinnego miasta.
 

 "Silence. Tom 1."
Autor: Natasha Preston
Wydawca: Wydawnictwo Feeria Young
Ilość stron: -
Data wydania: 31.01.2018r.


Czy wyobrażasz sobie, że nie mówisz od jedenastu lat tylko dlatego, że sama tak zadecydowałaś? Czy wyobrażasz sobie, że w tym samym czasie dorastasz, chodzisz do szkoły, poznajesz osoby, na których Ci zależy, a jednak ciągle milczysz? Oakley nie mówi: boję się, boli mnie, nie chcę, kocham cię, mamo ani tato. Ani jednego słowa. Lekarze załamują ręce i nikt nie wie, dlaczego nagle zamilkła. Tylko ona wie, co sprawiło, że cena, jaką płaci za bycie dziwadłem jest i tak niższa niż cena za powiedzenie prawdy, w którą i tak nikt nie uwierzy. Przez te wszystkie lata myśli, że tylko cisza może ją ochronić. Nawet miłość i wsparcie Cole’a nie wystarczają, by wyciągnąć ją z tego kokonu. Aż do pewnego dnia…

  "Fake it."
Autor: Sandra Nowaczyk
Wydawca: Wydawnictwo Feeria Young
Ilość stron: -
Data wydania: 17.01.2018r.

 Czy poznałaś kiedyś kogoś takiego, kto wydawał się odbiciem twojej duszy? Kogoś, z kim rozumiesz się bez słów i z kim każda chwila nabiera milionów znaczeń? Bez kogo życie stanie się całkiem puste? Sparks postanawia skończyć ze sobą. Jej analityczny umysł nie widzi innego rozwiązania… Życie straciło dla niej sens, gdy wiele lat temu zniknęła jej mama. Wszystko już zaplanowane – do zrobienia zostało już tylko jedno. Idzie w miejsce gdzie będzie mogła bezlitośnie wyszydzić i zdemaskować to, czego nie da się racjonalnie wytłumaczyć: intuicję, zdolność przewidywania, uczucia. Nie wie jednego: że spotka tam kogoś, kto rzuci jej wyzwanie.

  "Niedoskonali"
Autor: Danielle L. Jensen
Wydawca: Wydawnictwo Galeria Książki
Ilość stron: -
Data wydania: 17.01.2018r.

Czasami trzeba wrócić do początku. Pod Samotną Górą powstaje spisek, którego celem jest obalenie tyrana władającego Trollus. Marc jest prawą ręką przywódcy sprzysiężenia. Niejeden troll zabiłby, by zdobyć informację, kto przewodzi spiskowcom, dlatego sprawę należy zachować w najgłębszej tajemnicy przed wszystkimi, nie można jej zdradzić nawet ukochanej. Przez Pénélope Anaïs straciła szansę na zostanie królową. Teraz ojciec, książę d’Angoulême, daje jej ostatnią szansę, by przekonała go o swojej użyteczności – musi znaleźć dowód, że chłopak, którego kocha, spiskuje przeciwko koronie. Jeśli zawiedzie, jej życie będzie zagrożone. Marc i Pénélope muszą lawirować pośród skomplikowanych rozgrywek politycznych, a każda ze stron próbuje ich wykorzystać. Muszą zaryzykować wszystko, by mieć szansę żyć razem. Tyle tylko, że bycie razem może się okazać największym zagrożeniem.
 
   "Graffiti Moon"
Autor: Cath Crowley
Wydawca: Wydawnictwo Jaguar
Ilość stron: -
Data wydania: 24.01.2018r.

Lucy jest zakochana w tajemniczym malarzu graffiti. Ed myślał, że zakochał się w Lucy, dopóki ta nie złamała mu nosa. Dylan kocha Daisy, ale obrzucanie jej jajami prawdopodobnie nie było najlepszym sposobem, by to okazać. Jazz i Leo powoli zbliżają się do siebie. Intensywne i pełne radości 24 godziny z życia czworga nastolatków u progu dorosłości, odkrywania, kim są i kim chcą być. 
  

  "Ktoś mnie obserwuje"
Autor: Av Geiger
Wydawca: Wydawnictwo Jaguar
Ilość stron: -
Data wydania: 31.01.2018r.

Świat Tessy jest bardzo mały ‒ ogranicza się jedynie do jej pokoju. Dla dziewczyny, która cierpi na agorafobię jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym jest internet. Tessa, oddana fanka nastoletniego piosenkarza Erica Thorna, wpada w najbardziej oczywistą pułapkę ‒ nawet przez chwilę nie zastanawia się, kto faktycznie odpowiada na jej posty na Twitterze. Historia opisana przez A.V. Geiger jest tym bardziej przerażająca, że może przydarzyć się każdemu z nas...

  "Narzeczona księcia"
Autor: William Goldman
Wydawca: Wydawnictwo Jaguar
Ilość stron: -
Data wydania: 24.01.2018r.

Awanturnicza powieść fantasy i romantyczna historia miłosna w jednym. Jeżeli jeszcze dodamy do tego błyskotliwy dowcip i kultową ekranizację z plejadą gwiazd, to mamy prawdziwy międzypokoleniowy bestseller. Szermierka. Zapasy. Tortury. Trucizna. Prawdziwa miłość. Nienawiść. Zemsta. Olbrzymi. Myśliwi. Źli ludzie. Dobrzy ludzie. Najpiękniejsze damy. Węże. Pająki. Zwierz wszelkiego gatunku i pochodzenia. Ból. Śmierć. Śmiałkowie. Tchórze. Siłacze. Pościgi. Ucieczki. Kłamstwa. Prawda. Cuda. Namiętność… to tylko drobna część tego, co można znaleźć w opowieści o pięknej Buttercup, dzielnym Inigu, mocarnym Fezziku i tajemniczym człowieku w czerni...
 "Slammed"
Autor: Colleen Hoover
Wydawca: Wydawnictwo YA!
Ilość stron: 282
Data wydania: 15.01.2018r.

Przepiękne i ciepłe opowieści o miłosnych perypetiach Layken Cohen i Willa Coopera. Oboje wcześnie stracili rodziców i teraz muszą poradzić sobie wychowaniem rodzeństwa. Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni, jednak los postawi przed nimi wiele trudnych sytuacji i wiele trudnych wyborów. Czy wreszcie uda im się być razem bez żadnych przeszkód i bez bolesnych tajemnic?
 
  "Point of Retreat"
Autor: Colleen Hoover
Wydawca: Wydawnictwo YA!
Ilość stron: 282
Data wydania: 15.01.2018r. "This Girl"
Autor: Colleen Hoover
Wydawca: Wydawnictwo YA!
Ilość stron: 345
Data wydania: 15.01.2018r."Cinder i Ella"
Autor: Kelly Oram
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Ilość stron: 344
Data wydania: 31.01.2018r.

Czy historia niczym z baśni o Kopciuszku może się wydarzyć w XXI wieku? Lub Czy historia niczym z baśni o Kopciuszku może się wydarzyć tu i teraz? Lub Ponadczasowa opowieść o Kopciuszku w nowoczesnym wydaniu Lub Piękna współczesna opowieść, która Cię wzruszy i rozbawi do łez Lub Najlepsza opowieść o Kopciuszku, z jaką się spotkaliście. Niespełna rok temu osiemnastoletnia Ella uległa tragicznemu wypadkowi, w którym zginęła jej mama, a ona sama odniosła bardzo poważne obrażenia. Powrót do zdrowia jest trudny, dlatego dziewczyna trafia pod opiekę dawno niewidzianego ojca i jego nowej rodziny… na drugim końcu kraju! [za którą szczerze nie przepada!] Teraz Ella musi musi przekonać innych, że potrafi żyć samodzielnie…. i po dłuższej przerwie ponownie nawiązuje kontakt z kimś, kto jako jedyny jest gotów jej pomóc… I bardzo wiele dla niej znaczy… Anonimowy przyjaciel poznany na blogu. Cinder. 
"Cud na Piątej Alei"
Autor: Sarah Morgan
Wydawca: Wydawnictwo HarperCollins Polska
Ilość stron: 344
Data wydania: 24.01.2018r.

Eva, nieuleczalna romantyczka, patrzy na życie przez różowe okulary i wierzy w szczęśliwe zakończenia. Jednak czasem nawet jej jest smutno. Po śmierci babki nie ma już żadnej rodziny i ciągle nie może znaleźć prawdziwej miłości, choć jej przyjaciółki dawno odszukały swoje połówki. Do tego nadchodzi Boże Narodzenie, a to trudny czas dla samotnych. W liście do Świętego Mikołaja prosi więc o romans. Zbieg okoliczności sprawia, że śnieżyca nad Nowym Jorkiem więzi ją w jednym mieszkaniu z cynicznym i przepełnionym pesymizmem autorem kryminałów, których Eva nie cierpi. Wydaje się, że nie mogła trafić gorzej… 

"Złe serce"
Autor: Leisa Rayven
Wydawca: Wydawnictwo HarperCollins Polska
Ilość stron: 352
Data wydania: 08.01.2018r.

 
Kiedy Cassie i Ethan odnajdują szczęście, na scenę wkracza nowa para. Elissa Holt, siostra Ethana, jest doskonałą inspicjentką. W pracę wkłada serce i nie chce się rozpraszać. Liam Quinn to gwiazda Hollywood. Razem z równie słynną narzeczoną Angel Bell otrzymał właśnie angaż do nowej sztuki wystawianej na Broadwayu. Godziny wspólnych przygotowań, wielkie napięcie i medialne zamieszanie zbliżają do siebie tych, którzy nie powinni być blisko. Bo serca – wbrew wszelkim regułom – piszą własny scenariusz.

"Anti-stepbrother. Antybrat"
Autor: Tijan
Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
Ilość stron: -
Data wydania: 19.01.2018r.


Kiedy ojciec Summer bierze ślub, do jej rodziny dołącza Kevin, syn macochy. Choć w praktyce jest jej przybranym brat, dziewczyna nie może powstrzymać fascynacji chłopakiem. Nie łączą ich więzy krwi, ale Summer nie miałaby nic przeciwko, gdyby połączyło ich uczucie. Kiedy Kevin jedzie do college’u, dziewczyna bez wahania podąża za nim. Zdaje sobie sprawę, że młody mężczyzna nie narzeka na brak powodzenia, ale to ona chce być tą jedyną. Wszystko zmienia się, kiedy poznaje Cadena Banksa, znajomego z bractwa Kevina. Faceci nie pałają do siebie sympatią. Mimo to Summer przerzuca zainteresowanie na wytatuowanego, umięśnionego i piekielnie seksownego Cadena. Na kim ostatecznie skupi się Summer? 

"Druga szansa"
Autor: Marcie Steele
Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
Ilość stron: -
Data wydania: 29.01.2018r.


Ciepła opowieść o miłości, przyjaźni i pięknych butach. Po kolejnym zawodzie miłosnym Riley wypłakuje się w rękaw koleżance z pracy Sadie, której życie też nie rozpieszcza. Odkąd rok temu zmarł jej mąż, nie umie znaleźć sobie miejsca, a wraz ze zbliżającą się rocznicą jego śmierci jest coraz bardziej rozbita. Kobiety pracują w salonie z butami w uroczym angielskim miasteczku Hedworth. Gdy pewnego dnia dowiadują się, że sklep stoi na skraju bankructwa, postanawiają go uratować. Stają nie tylko przed utratą etatów, ale także przystani, w której znajdują pocieszenie. Próbując wdrożyć plan ocalenia salonu, Sadie uświadamia sobie, że być może nastał czas na zmiany. Czy to możliwe, że utrata wszystkiego, co kocha, może być szansą na nowy, lepszy początek? Również w życiu Riley następuje przełom. Kobieta niespodziewanie spotyka na swojej drodze uroczego fotografa Ethana. Czy walka o ukochany sklep z butami może przynieść jej tak długo wyczekiwaną miłość? Czy szansa na nowe życie może być tuż za rogiem? Magiczna opowieść dla każdej kobiety, która chce się śmiać i płakać oraz odnaleźć prawdziwe uczucie, przyjaźń, pasję i piękne buty.


"Fallen Crest. Akademia."
Autor: Tijan
Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
Ilość stron: -
Data wydania: 25.01.2018r.

Pierwszy tom rewelacyjnej serii o zagubionej dziewczynie i dwóch seksownych braciach z miasteczka Fallen Crest. Po rozwodzie rodziców Sam wprowadza się z mamą do domu jej nowego partnera. Wówczas do życia dziewczyny wkraczają synowie bogatego biznesmena. Logan i Mason Kade to przystojni młodzi mężczyźni, o których marzy każda dziewczyna z Fallen Crest. Samantha nie ma zamiaru być jedną z nich. Chociaż chodzą do innych szkół, dziewczyna codziennie spotyka braci w domu. Mimo że traktują ją z lekceważeniem, samotna Sam zdaje się tym nie przejmować. Nie dba o opinię braci Kade ani o rozwód rodziców. Ale może to dobrze. Może lepiej nic nie czuć.


Koniecznie dajcie znać, na które premiery najbardziej czekacie! :)

8 komentarzy:

 1. Zdecydowanie w tym miesiącu wyczekuję "Okrutnej pieśni" i "Kłamczuchy" - już nie mogę się doczekać kiedy te dwie pozycje wylądują w moich rękach! Również zainteresowana jestem "Magią parzy", ale przede wszystkim ze względu na uzupełnienie tej serii na półce, bo z Kate Daniels zaznajomiona jestem bardzo dobrze już od paru lat, a te nowe wydania tak bardzo przyciągają, że nie mogę się im oprzeć!

  ~ Kamila z http://www.recenzjezpazurem.pl/ / @bookslikeair ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jejku jest tyle wspaniałych książek! Kłamczucha, Okrutna pieśń, Niedoskonali i wydają "Pułapkę uczuć" - no w końcu będę mogła ją przeczytać 💓 styczeń zapowiada się pięknymi książkami, tylko poproszę jeszcze w komplecie wiaderko czasu, przyda się 👌

  Pozdrawiam gorąco
  Bookwormpl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się naprawdę świetny miesiąc! *o* Ja czekam na inne książki, ale widzę, że te też są ciekawe ^^
  Pozdrawiam cieplutko ;* Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 4. W Ravelo i Empik data premiery Trylogii Ta Dziewczyna Colleen Hoover jest na 15 lutego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tyle ciekawych tytułów, że nie wiadomo od czego zacząć :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawi mnie "Okrutna pieśń" i "Cud na piątej alei" :D Z kolei "Złe serce" już czytałam i to było świetne :D
  Ps. A trylogia Colleen Hoover nie wychodzi czasem w lutym? Ja gdzieś widziałam, że w Walentynki, ale głowy nie dam :D Niemniej jednak potwornie się cieszę, że zostaną wznowione :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 7. 'Niedoskonali' i to już od bardzo dawna są na mojej liście. Chętnie przeczytam też 'Antybrata' bo jestem ciekawa czy będzie to coś fajnego, czy kolejna oklepana historyjka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z taką listą początek roku wygląda naprawdę nieźle, więc mamy nadzieję, że 2018 będzie rokiem bardzo, bardzo zaczytanym! :) Polecamy właściwie każdy z tych tytułów, ale jeśli ktoś ma ochotę na ulubioną kawę, rozgrzewającą herbatę i koc to warto chyba zacząć od "Cudu na Piątej Alei". Świetna propozycja na zimę! :)

  OdpowiedzUsuń