środa, 10 stycznia 2018

"Magia Kąsa" Ilona Andrews - RECENZJA

Zacięta walka o prawdę.

 

"Magia Kąsa"
Autor: Ilona Andrews
Wydawca: Wydawnictwo Fabryka Słów
Ilość stron: 440
Data wydania: 10.11.2017r.


Pierwsze spotkanie z twórczością Ilony Andrews uważam za jak najbardziej udane i ogromnie się cieszę, że zdecydowałam się poznać tę historię, bo naprawdę byłoby czego żałować. Autorka pisze prostym, przyjemnym językiem a jednocześnie tak wciągającym, że dosłownie pochłaniamy kolejne strony powieści. Pomysł na fabułę nieszablonowy, świat przedstawiony świetnie wykreowany i dopracowany w każdym szczególe. Wartka akcja pędząca niczym wiatr, która towarzyszy nam już od samego początku. I co najważniejsze, fantastyczne postaci o silnych charakterach i niesamowitych prezencjach. Autorka nie raz nas zaskakuje swoją wyobraźnią, co pokazuje nam tylko, że nic, dosłownie nic nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Na kartach powieści doświadczamy całej gamy emocji, od szczęścia do smutku i bólu, co zdecydowanie wpływa na pozytywny odbiór historii. 


"Magia kąsa" to historia o świecie, który przetrwał (niestety nie w całości) magiczną apokalipsę. To świat, w którym magia eksploduje bez żadnego uprzedzenia i niszczy wszystko na swojej drodze. Kiedy napływa, cała technologia zamiera, samochody nie działają, nie ma elektryczności, pozostaje tylko czekać aż odpłynie. Wówczas wszystko wraca do normy, ale na jak długo? Autorka puściła wodze fantazji i stworzyła niebezpieczny, tajemniczy świat, który zamieszkują zwykli ludzie, jak i ci posługujący się magią oraz zmiennokształtni. 

Główna bohaterka to dwudziestoparoletnia Kate Daniels, dziewczyna którą polubiłam już od pierwszej strony. Pyskata, odważna i silna, co skutkuje tym, Kate nie ma sobie równych. Włada Zabójcą a w jej żyłach płynie krew i magia. Niesamowite połączenie, które sprawia, że nasza buntowniczka jest nie lada przeciwnikiem. Silna i wysportowana daje radę największym bestiom. Żyje na własną rękę, samotnie bo tylko ona wie czego jej trzeba. Jednak istnieje pewna bliska jej osoba, a dokładniej opiekun, który ją wytrenował. Kate na razie nie chce słyszeć o przyjęciu do Zakonu, więc zajmuje się różnymi pobocznymi misjami na własną rękę. 


Kiedy pewnego dnia, Kate dowiaduje się o śmierci swojego opiekuna, wie że za wszelką cenę musi dopaść tego, który jest za to odpowiedzialny. Jednak czy Mistrz Zakonu udostępni jej dokumenty z miejsca zbrodni? Co powie na jej samotną misję? Kate będzie musiała stanąć na głowie by rozwikłać zagadkę zabójstwa. Cała sytuacja zmusi ją do tego, by pociągnąć za pewne sznurki, tylko czy będzie to dla niej bezpieczne? Jedno jest pewne, czasem nawet znajome bestie mogą się do czegoś przydać, ale... trzeba uważać na ich zdradliwą naturę, bo nie raz możemy być zaskoczeni przebiegiem wydarzeń. 

Kate będzie musiała dokonać właściwego wyboru. Komu może zaufać? Z kim może współpracować? Czy władca wampirów będzie pomocny? I co ze wszystkim będzie miał wspólnego Władca Bestii? Niebezpieczne wybory i tajemnice o jakich się nie śniło, sprawią że życie Kate będzie polegało na intuicji oraz podejrzanych znajomościach. 

Zabawne i intrygujące dialogi sprawią, że nie raz na naszych ustach zagości uśmiech, bo możecie być pewni, że Kate Daniels zawsze wie co powiedzieć. 


Walka o sprawiedliwość i poznanie prawdy doprowadzi naszą bohaterkę pod drzwi Gromady, dla której nawet jeszcze nie wie, że będzie skłonna do poświęceń. Czy bestie mieszkające w Atlancie dadzą szansę Kate? Jak myślicie, czy człowiek może zrobić na nich wrażenie? I dlaczego Władca jest tak intrygującą postacią? 

"Magia Kąsa" to rewelacyjna historia osadzona w świecie pełnym magii i silnych bestii. Stworów, które jednym draśnięciem pazura mogą rozpruć Twoje ciało. Zaufasz im, czy może stawisz czoła? Emocjonująca i zaskakująca do samego końca. Wydarzenia nie dadzą Ci ani chwili na wytchnienie, a niesamowici bohaterowie, których pokochacie lub znienawidzicie całym sercem pokażą na co ich stać. Groźne pojedynki i odrażające magiczne rytuały. Wampiry, wilkołaki, szczurołaki i Doktor Grzebyk. 

Kochani serdecznie polecam Wam tę niesamowitą serię, która właśnie doczekała się wznowienia w nowej szacie graficznej. Dziś premiera 2 tomu - "Magia parzy" zatem czym prędzej sięgnijcie po 1 tom i pozwólcie się zatracić w tym niesamowitym świecie. 
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Fabryka Słów.

2 komentarze:

  1. Nie czytałam tej książki, ale jako że lubię silne bohaterki, to może przeczytam :D
    Pozdrawiam! Dolina Książek

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo mnie ciekawi ta książka :D Mam na liście, może w końcu uda mi się ją zdobyć ^^

    Zabookowany świat Pauli

    OdpowiedzUsuń