środa, 7 lutego 2018

"Dopasowani" John Marrs - RECENZJA

Jak daleko jesteś w stanie się posunąć, aby znaleźć miłość? 

 


"Dopasowani"
Autor: John Marrs
Wydawca: Wydawnictwo Książnica
Ilość stron: 320
Data wydania: 11.10.2018r.Muszę przyznać, że moje pierwsze spotkanie z twórczością John'a Marrs'a uważam za jak najbardziej udane. Historia jaką poznamy w "Dopasowanych" ma swój potencjał i autor umiejętnie go wykorzystał. Ciekawy pomysł na fabułę sprawił, że tylko po przeczytaniu opisu wiedziałam, że będę musiała przeczytać tę powieść. Wartka akcja sprawia, że z przyjemnością pochłaniamy kolejne strony powieści, a styl autora przyciąga naszą uwagę nawet podczas opisywania zwykłych codziennych czynności.

"Dopasowani" to thriller psychologiczny jakiego jeszcze nie było. To zaskakująca historia, która od samego początku do końca trzyma nas w niepewności. Poznajemy losy kilku osób, które pragną znaleźć swoją połówkę. Z wielu powodów takich jak rozwód czy chęć zmiany czegoś w życiu decydują się na pewien eksperyment. Genetyczne dopasowanie drugiej połówki to nowy program, który przyciąga coraz większe grono zainteresowanych osób. Wystarczy tylko wziąć wymaz i rozpoczyna się cały proces poszukiwania idealnego kandydata. 

Dziwne? Straszne, a może kompletnie głupie? Jedno jest pewne, nigdy nie wiesz, na kogo trafisz. Nie masz wpływu na to kto zostanie Ci DOPASOWANY.


Jedna z bohaterek Mandy, próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Jest po rozwodzie i niestety samotność zaczęła jej doskwierać. Jednak kobieta ma dość nieudanych związków i pragnie w końcu znaleźć prawdziwą miłość, dlatego też decyduje się skorzystać z portalu, który gwarantuje jej dobranie idealnego partnera. Następnie poznamy Nicka i jego dziewczynę Sally. Para jest w sobie zakochana, jednak Sally ma pewne wątpliwość i ich uczucie chce koniecznie sprawdzić korzystając z programu. Miliarderka Jade, która weźmie udział w programie i kiedy nawiąże znajomość ze swoją drugą połówką, bardzo będzie chciała ją poznać w prawdziwym życiu. 

Poznamy jeszcze pewnego Christophera, który nie szczyci się zbyt dobrą opinią, wręcz inni ludzie powinni się go obawiać. I Ellie, która przez codzienną rutynę jaka wiąże się z korporacją, w której pracuje, będzie chciała urozmaicić sobie nieco życie.

Wszystko byłoby piękne i ładne, gdyby nie fakt, że nigdy nie będziemy w stanie tak naprawdę poznać tej wyznaczonej nam połówki. Autor skupił się na kontrowersyjnym podejściu do odnalezienia prawdziwej miłości, gdyż nasi bohaterowie nie kierują się uczuciami, emocjami czy wspólnymi zainteresowaniami a... GENEMPowieść jest utrzymana w bardzo mrocznym klimacie przez to, że każdy z użytkowników portalu ukrywa pewne tajemnice. Nikt nie wie, czy osoba, z którą rozmawia nie jest przypadkiem jakimś mordercą czy psychopatą. Tu wszystkie drzwi są zamknięte, bo w Internecie każdy może być kim tylko sobie zamarzy. 

Autor niesamowicie poprowadził wszystkie wątki, które od samego początku wciągają nas w całą akcję. Wizja takiej przyszłości nieco przeraża, ale również daje dużo do myślenia. Z pewnością będziemy się zastanawiać czy wybór ukochanej osoby musi odbywać się według określonych zasad. 
Umiejętnie ukazane osobowości naszych bohaterów pokazują jak mroczne mogą być zakamarki naszych umysłów i jak łatwo można kogoś oszukać. 


"Dopasowani" to bardzo dobry thriller psychologiczny, który z umiejętnie poprowadzoną fabułą sprawia, że nie sposób się od niego oderwać. Świetny i niespotykany pomysł na historię. Wartka akcja, liczne tajemnice i niebezpieczeństwa wirtualnych znajomości nadają całości mroczny klimat. Myślę, że jeżeli lubicie nieszablonowe historie to z pewnością będzie to historia dla Was :).

Czy się odważysz? Czy będziesz na tyle silny by zdecydować się na program? A może Twoja miłość przywiewa na myśl pewne wątpliwości?

Weź sprawy w swoje ręce i zaloguj się na portalu, aby stać się DOPASOWANYM!


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Książnica. 

2 komentarze:

  1. Och, jak ja uwielbiam thrillery psychologiczne! Widzę, że mam nową pozycję obowiązkową na liście do przeczytania!

    OdpowiedzUsuń
  2. To wygląda jak recenzja thrillera psychologicznego, który mógłby mi się spodobać! Bardzo zachęciłaś mnie do przeczytania Dopasowanych, którzy stoją na mojej półce od zeszłego października, kiedy to zdobyłam ich na Targach w Krakowie. Myślę, że pora nadrobić zaległości :)

    Pozdrowienia i buziaki!
    BOOKS OF SOULS

    OdpowiedzUsuń