środa, 28 lutego 2018

"Fake it" Sandra Nowaczyk - RECENZJA

Udawaj póki możesz...

"Fake it"
Autor: Sandra Nowaczyk
Wydawca: Feeria Young
Ilość stron: 280
Data wydania: 17.01.2018r.


"Fake it" Sandry Nowaczyk to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i wypadło ono całkiem dobrze. Z pewnością Sandra pisze lekkim i przyjemnym językiem. Jej styl jest nowoczesny i utrzymuje się na poziomie innych znanych nam powieści młodzieżowych. Niestety czasami miałam problem z opisami, gdyż zdecydowanie były zbyt długie, a niektóre dialogi zbyt dziecinne. Poza tymi elementami całość wypadła dobrze. Wartka akcja i wciągająca fabuła sprawiły, że przyjemnie czytałam kolejne strony powieści. 
"Fake it" porusza poważne problemy z jakimi borykają się osoby, które nie spotkały się z akceptacją wśród rówieśników czy doświadczyły nieprzyjemnych wydarzeń w przeszłości, które cały czas dają o sobie znak w teraźniejszym życiu. Główna bohaterka Sparks jest właśnie jedną z nich, jednak dziewczyna postanowiła już jaki jest jej kolejny krok i nic ani nikt jej od tego nie odwiedzie. Sparks chce popełnić samobójstwo, ale jak to zwykle bywa na swojej liście "rzeczy do zrobienia", ma jeszcze jedno miejsce do odwiedzenia. Wybiera się do wróżki i nawet nie spodziewa się tego, że spotka tam osobę, która tak mocno wpłynie na jej życie. Sparks poznaje Indie i ma wrażenie, że zna ją od zawsze, ale jak to możliwe skoro są zupełnie sobie obce?

Cała akcja w powieści odgrywa się w ciągu zaledwie 24 godzin, zatem można myśleć, że niewiele się dzieje, ale spokojnie zapewniam Was, że nie będziecie się nudzić. Kiedy dziewczyny poznają się bliżej, mają wrażenie, że odnalazły swoją bratnią duszę, ale dlaczego? Jesteście ciekawi?


Sparks i Indie spędzają ze sobą dużo czasu, a kiedy Indie dowiaduje się o tym, że jej nowa znajoma pragnie zakończyć swoje życie, za cel bierze sobie pokazanie jej jak piękne potrafi ono być. I tak mijają 24 godziny kiedy Sparks musi uświadomić sobie, że jej pomysł nie należy do najlepszych. Bo nawet jeżeli nic nie idzie po naszej myśli, to kiedyś możemy spotkać osobę, dzięki której cały nasz świat ulegnie zmianie i wówczas życie może być piękne. 

Jak myślicie, czy Indie będzie potrafiła odwieść Sparks od jej pomysłu?

Autorka w powieści skupiła się na bardzo poważnych tematach, które zdecydowanie skłaniają czytelnika do pewnych refleksji, gdyż nie jest to następna szalona i wesoła młodzieżówka, a jednak historia z pewnym przekazem. Dogłębnie poznamy psychikę Sparks i dowiemy się co było powodem jej zachowania, ale czy to co zamierza zrobić jest słuszne, to już sami musicie ocenić. Jeżeli chodzi o zakończenie to muszę przyznać, że autorka nieźle zaskakuje, gdyż takiego obrotu spraw się nie spodziewałam. Zatem możecie być pewni, że końcówka dostarczy Wam mnóstwa niesamowitych emocji.
Czy odważycie się poznać Sparks i jej problemy?
Za egzemplarz do recenzji dziękuję księgarni internetowej dadada.pl.


http://dadada.pl/

6 komentarzy:

 1. Póki co nie zapowiada się na to, żebym miała po to sięgnąć. Najpierw muszę nadrobić poprzednią książkę tej autorki ;P

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 2. 24-godzinna fabuła to dość ciekawy pomysł, ale z całą pewnością nudzić się podczas jej lektury nie można. Mnóstwo emocji, istotne tematy, całkiem nieźli bohaterowie i to naprawdę dobra powieść dla młodzieży. Polecamy! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo się cieszę, że tobie też ta książka się spodobała <3 Sandra Nowaczyk, to w sumie jedna z niewielu polskich autorek, które uwielbiam :D

  Buziaki!
  Katherine Parker - About Katherine

  OdpowiedzUsuń