niedziela, 29 kwietnia 2018

"Player One" Ernest Cline - RECENZJA


Ile jesteś w stanie poświęcić za wirtualne życie?

 

"Player One"
Autor: Ernest Cline
Wydawca: Wydawnictwo Feeria Young
Ilość stron: 504
Data wydania: 04.04.2018r.
"Player One" to nie lada smaczek dla wielbicieli powieści science-fiction. Autor dokonał czegoś niemożliwego, gdyż jego powieść dosłownie powala na łopatki. Stworzony przez niego świat wykracza poza wszelkie granice ludzkiej świadomości i dosłownie miażdży nas swoją wspaniałością.
Ernest Cline stworzył powieść młodzieżową, która porusza bardzo istotne tematy takie jak kryzys ekonomiczny, ekologiczny a co najważniejsze opisuje świat, który prowadzi do samounicestwienia całej planety. Język autora lekki i przyjemny z dużą ilością metafor i epitetów co w dużym stopniu wpływa na wyobraźnię czytelnika. 
Wartka akcja, która porywa nas już od pierwszych stron, genialny pomysł na fabułę a co najważniejsze zaskakująca zwroty akcji!

Rok 2045, na Ziemi panują fatalne warunki, zmiany klimatyczne i brak zasobów ropy spowodowały prawdziwą katastrofę. Miasta wyglądają jak ruiny a ludność cierpi głód. Wszędzie dookoła doskwiera bieda i trwa walka z chorobami. Ludzkość zmierza ku końcowi, ale jest coś takiego jak OASIS. Wirtualny świat, w którym każdy może być kim tylko zechce i robić to co mu się żywnie podoba. Dla ludzi OASIS jest ucieczką od strasznej rzeczywistości, dlatego też wolą spędzać czas w wirtualnym świecie niż borykać się z problemami. 
Założycielem tego wirtualnego świata jest niejaki James Halliday, który po śmierci pozostawia testament, w którym oznajmia, iż w OASIS ukrył...pewne jajo. A osoba, która je odnajdzie odziedziczy całe jego bogactwo. Jak myślicie, do czego to doprowadzi?

Głównym bohaterem powieści jest młody chłopak o imieniu Wade, który całe swoje życie spędza praktycznie w sieci i doświadcza tam mnóstwa niesamowitych wrażeń, aż pewnego dnia natrafia na pierwszą wskazówkę jak odnaleźć tajemnicze jajo. Od tego momentu chłopak wie, że nie tylko on będzie chciał je odnaleźć, a tak na prawdę będzie musiał konkurować z tysiącami innych graczy.Zdobycie jaja okaże się być nie lada wyzwaniem, które dostarczy nam mnóstwa rozrywki, będziemy kibicować swoim faworytom jak i gniewać się podczas powodzenia wrogów. "Player One" okazała się być również bardzo dobrą powieścią przygodową, w której nie zabraknie elementów walki dobra ze złem. W dodatku przez całą powieść będziemy mieli przyjemność zapoznać się z kulturą typową dla lat 80 XX wieku, co z pewnością nadało niezapomniany klimat całej historii. 

Jak myślicie czy Wade odnajdzie jajo? Kto stanie się właścicielem całego majątku tajmeniczego twórcy OASIS?


Zatem jeżeli chcecie poznać niezwykłą przygodę i puścić wodze fantazji, gorąco polecam tę historię. Nie zabraknie w niej wciągającej akcji, rozrywki, nowoczesności, miłości, walki dobra ze złem i oczywiście niesamowitego klimatu.
Autor stworzył historię, która w swym gatunku stała się już legendą zatem koniecznie musicie ją poznać i wybrać się na ekranizację! :) Za egzemplarz recenzencki dziękuję księgarni internetowej dadada.pl

http://dadada.pl/

1 komentarz:

  1. Dotąd bardziej zwracałam uwagę na film niż książkę, ale zaciekawiłaś mnie :)

    OdpowiedzUsuń