środa, 25 kwietnia 2018

"Zabić Sarai" J.A. Redmerski - RECENZJA | PATRONAT MEDIALNY


Do czego jesteś w stanie się posunąć aby ocalić swoje życie? 

 


"Zabić Sarai"
Autor: J.A. Redmerski
Wydawca: Wydawnictwo NieZwykłe
Ilość stron: 373
Data wydania: 11.04.2018r.

"Zabić Sarai" to historia, która wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Dawno nie czytałam tak emocjonującej i pełnej akcji powieści. Jestem ogromnie szczęśliwa, iż miałam przyjemność objąć tę powieść PATRONATEM MEDIALNYM. 💜
Autorka przygotowała dla nas niesamowitą historię, która zaskakuje dosłownie na każdej stronie. Napisana lekkim i przyjemnym językiem, a co najważniejsze to historia o dużym potencjale i już mogę stwierdzić, iż autorka przeszła samą siebie. Genialny pomysł na fabułę, nieszablonowe zwroty akcji, to wszystko sprawia, że nie można przejść obok tej serii obojętnie. Nie jest to kolejna z tych cukierkowych historii, oj nie. To mocna, prawdziwa, momentami brutalna rzeczywistość z jaką mamy do czynienia w dzisiejszych czasach. J.A. Redmerski postanowiła poruszyć tematy, o których nie usłyszymy na co dzień w radiu czy telewizji. To tematy, które starają się pozostać w cieniu aby nikt o niczym się nie dowiedział.


Tytułowa bohaterka to 23-letnia Sarai, która niestety nie miała tego szczęścia i nie była oczkiem w głowie swojej matki. Dziewczyna od najmłodszych lat musiała rywalizować z alkoholem, narkotykami i nowymi parterami rodzicielki. Aż pewnego dnia, kiedy sprawy zaszły za daleko, matka dziewczyny zabrała Sarai razem ze sobą do posiadłości swojego aktualnego partnera w Meksyku. Na nieszczęście dziewczyny, Javier okazał się być baronem narkotykowym, a także handlarzem kobiet.  

Jak myślicie czy matka Sarai sprzedała ją Javierowi?


Mija 9 lat, jak Sarai żyje jako niewolnica barona, dziewczyna musi spełniać jego życzenia, robi wszystko co jej każą, gdyż taka jest cena za przetrwanie. Jedynym pocieszeniem jest to, że traktują ją lepiej niż inne biedne dziewczęta, ale dlaczego? Wszelkie próby ucieczki kończą się fiaskiem, ale pewnego dnia nadarza się idealna okazja aby uciec z tego piekła i wrócić do USA. Tylko czy poleganie na pomocy płatnego zabójcy jest dobrym rozwiązaniem?

I tak rozpoczyna się nowy etap w życiu Sarai przy boku nieznajomego, po 9 latach w zamknięciu.Od tego momentu akcja powieści pędzi jak szalona, Sarai liczy na pomoc Amerykanina, ale nie wie czy może się czuć bezpieczna przy jego boku. A co jeśli ją wyda albo zabije? Ten człowiek potrafi zlikwidować cel samym mrugnięciem oka! Młody, elegancki, przystojny, ale śmiertelnie niebezpieczny. Jednak Sarai za wszelką cenę musi przekroczyć granice aby mogła rozpocząć nowe życie. 

Jak myślicie, co się stanie gdy Javier odkryje, że jego ulubienica zniknęła? Kto teraz będzie kolejnym celem Victora? Celem wartym miliony dolarów...

Misje, sekrety, niebezpieczeństwo czyhające na każdym kroku i on... niepokonany, którego za żadne skarby nie można przechytrzyć, ale czy na pewno?


Autorka stworzyła barwne postaci o wyrazistych charakterach, w umiejętny sposób ukazała zrujnowaną psychikę Sarai, która to w wyniku wydarzeń jakich doświadczyła, zrobiła się zupełnie obojętna na widok zabójstw czy nie potrafiła odczuwać strachu w sytuacji, która tego wymaga i normalny człowiek już dawno uciekałby gdzie pieprz rośnie.
Sarai potrzebuje nowego startu... musi nauczyć się na nowo żyć w normalnym świecie, ale bez tożsamości sobie nie poradzi.
Dla Victora dziewczyna będzie kartą przetargową podczas wypełniania misji, ale czy to jest główny powód dla którego zdecydował się jej pomóc? Jak myślicie?

W tej historii wydarzy się wszystko... niczego nie możecie być pewni, ani niczego nie przewidzicie, bo to jedna z tych powieści, która z każdą kolejną stroną coraz bardziej wciąga i szokuje. Walka o przetrwanie, łamanie zasad, miłość i nadzieja na lepsze jutro.


"Zabić Sarai" to genialna historia, która pokazuje, że nawet pomimo wielu przeciwności losu, można osiągnąć postawiony sobie cel. A najbardziej twardy i zamknięty w sobie charakter można zmiękczyć i wywołać w nim emocje.  

Kontrowersyjna, szokująca, wciągająca, po prostu rewelacyjna!

Jesteście ciekawi jak potoczą się losy Sarai i Victora? Koniecznie sięgnijcie po pierwszy tom, gdyż już w lipcu premiera kontynuacji! 💜
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu NieZwykłemu.

1 komentarz:

  1. słyszałam pozytywy o tej książce, a ona niesamowicie mnie ciekawi. Gratuluję patronatu! :D Świetna recenzja, zresztą jak zawsze. Tym razem książka trafia na listę "chcę przeczytać"
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń