środa, 3 października 2018

"Dwór Szronu i Blasku Gwiazd" Sarah J. Maas - PREMIEROWA RECENZJA | PATRONAT MEDIALNY


W blasku gwiazd...
"Dwór Szronu i Blasku Gwiazd"
Autor: Sarah J. Maas
Wydawca: Wydawnictwo Uroboros
Ilość stron: 320
Data wydania: 03.10.2018r.

Nadszedł czas aby powrócić do świata jednej z naszych ulubionych serii! "Dwór Szronu i Blasku Gwiazd" to ciąg dalszy historii, ale bardziej możemy uważać tę część za dodatek aniżeli pełny, kolejny tom. Tym razem Maas zaserwowała nam nieco spokojniejsze oblicze swojej twórczości, ale jeżeli czekacie na rozwiązanie pewnych spraw to możecie być pewni, że ten dodatek jest tylko przejściową historią i z pewnością nie zaspokoi Waszych potrzeb :D, dlatego z niecierpliwością możemy już wyczekiwać 4 tomu!
Język i styl autorki niezmienny, czyta się bardzo przyjemnie a co najważniejsze nawet dokładne opisy powstałe z ręki Maas nie są dla czytelnika uciążliwe. Całość wzbogacona o niezliczoną ilość epitetów, które z pewnością podziałają na wyobraźnię każdego czytelnika.
Po burzliwych wydarzeniach z "Dworu Skrzydeł i Zguby" przyszedł czas na odbudowę Dworu Nocy, co z pewnością jest priorytetem naszych bohaterów, ale równie ważne jest nadchodzące Przesilenie, a co za tym idzie, świętowanie i okazja aby docenić tych, których kochamy najbardziej.
Nasi bohaterowie będą mieli ręce pełne roboty, ale nie stanie im to na przeszkodzie by kupować prezenty dla najbliższych jak i dać się ponieść miłosnym uniesieniom. 
Fabuła zdecydowanie nie dostarczy nam zaskakujących wydarzeń, gdyż ta część będzie w pewnym rodzaju odpoczynkiem i przygotowaniem nas na kolejne zapierające dech w piersi wydarzenia jakie poznamy w kolejnym tomie. Autorka niestety nie daje nam tej możliwości rozwikłania pewnych sytuacji, akcja wciąż jest otwarta a to z pewnością daje ogromne pole do popisu.


Jednak z pewnością będziemy mieli szansę poznania bliżej pozostałych bohaterów jak Cassiana, Azriela, Nestę czy Mor, co będzie dla wszystkich nie lada gratką. Fabuła dostarczy nam radosnych emocji jak i tych mniej przyjemnych, bo zbliżające się święta również skłaniają do refleksji. Niektóre z postaci wciąż nie będą mogły otrząsnąć się z minionych wydarzeń, dlatego najważniejsze będzie to jak się odnajdą w nowej sytuacji, ale czy będzie to takie proste? Autorka pozwala nam zajrzeć głębiej do umysłów naszych postaci i w umiejętny sposób przedstawia ich obawy jak i traumy po przebytych wydarzeniach. Jedni będą cierpieć i żałować swoich decyzji a pozostali zastanawiać się co poczynić dalej i jakie podjąć kroki.
Dzięki Przesileniu poczujemy magię świąt i możecie być pewni, że będzie bardzo, ale to bardzo nastrojowo, niczym w grudniu kiedy z utęsknieniem oczekujemy pierwszej gwiazdki na niebie.

Jesteście ciekawi jak się mają Feyre i Rhysand?


"Dwór Szronu i Blasku Gwiazd" to przyjemne dopełnienie historii, które pozwala nam na chwilę oddechu przed kolejnymi wydarzeniami. Jest to nowelka, która ukazuje nam codzienne życie z perspektywy ulubionych bohaterów i pozwoli nam na chwilę refleksji nad każdą z postaci. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana serii ACOTAR.💓
To przyjemny powrót do świata Fae, który sprawi, że będziemy mieli jeszcze większą ochotę na to co czeka nas w następnym tomie, bo autorka z pewnością ma już kilka asów w rękawie zatem możemy szykować się na niesamowite emocje. :)

Już nie mogę się doczekać tego jak rozwikłają się pewne sprawy, a Wy? :)


2 komentarze:

  1. Już nie mogę się doczekać aż przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń