czwartek, 27 grudnia 2018

"Atlas odkrywców" Michał Gaszyński, Piotr Wilkowiecki - RECENZJA


...dla niepoprawnie ciekawych świata!"Atlas odkrywców"
Autor: Michał Gaszyński, Piotr Wilkowiecki
Wydawca: Wydawnictwo Insignis Media
Ilość stron: 144
Data wydania: 14.11.2018r.


"Atlas odkrywców" to nie jest zwyczajny atlas jaki może przynieść nam na myśl wspomnienie szkolnych lat. To wielkoformatowy atlas przedstawiający wszystkie państwa znanych nam kontynentów, zawierający w sobie niezliczoną ilość ciekawostek historycznych jak i geograficznych dotyczących danego państwa czy też kontynentu.

To prawdziwa kopalnia wiedzy dla każdego podróżnika i ciekawego świata człowieka.

Dzięki tej książce możemy wyruszyć w podróż w najdalsze zakątki świata i nabyć niesamowitą wiedzę z dziedziny geografii, ekonomii, historii, kultury czy nawet sportu! 

Dosłownie cały świat w Twojej dłoni.

Wiedziałeś, że bogaty w fosfor pył, docierający przez ocean z pustyni Sahara, jest ważnym nawozem dla Amazonii, w której aktualnie rośnie ponad połowa pozostałych na Ziemi lasów deszczowych?
Albo, że całkowity PKB krajów europejskich wynosi 19,1 bln USD, tj. ok. 1/4 wartości światowej gospodarki? A słyszałeś, że największa perła jaką znaleziono na świecie w Puerto Princesa, ważyła 34kg a jej wartość oszacowano na 100mln USD?


Ten Atlas to książka, dzięki której poszerzymy swoją wiedzę na temat świata w każdej możliwej dziedzinie i zrobimy to z ogromną przyjemnością! Bowiem naukowe fakty zawarte w krótkich ciekawostkach to najszybciej przyswajalna wiedza przez człowieka. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z atlasem, który miałby tak wymyślną a zarazem praktyczną formę. Szczerze jestem nią zachwycona i mogę polecić go każdej osobie, która choć trochę wykazuje zainteresowanie naszą planetą. To książka otwierająca oczy na wiele istotnych aspektów historycznych a także politycznych, dzięki której poznamy wcześniej nieznane nam informacje. 

Marzysz o wyprawie przez wszystkie kontynenty? A może pragniesz dowiedzieć się coś więcej o najbardziej odizolowanym plemieniu Nigerii czy też poznać gospodarcze sukcesy Ameryki?

To wszystko i znacznie więcej jest wprost na wyciągniecie ręki, wystarczy tylko, że rozpoczniesz swą przygodę z "Atlasem odkrywców", a świat będzie Twój!

2 komentarze: