wtorek, 14 maja 2019

"Córka Króla Piratów" Tricia Levenseller - PRZEDPREMIEROWA RECENZJA

Ahoj przygodo!







"Córka Króla Piratów"
Autor: Tricia Levenseller
Wydawca: Wydawnictwo Filia
Ilość stron: 290
Data wydania: 15.05.2019r.









Uwielbiam powieści, w których akcja pędzi już od pierwszych stron a główne bohaterki nie mają sobie równych. Są odważne, czasami szalone i posiadają nie tylko siłę, ale również genialne zdolności. Tak też jest w tym przypadku, bo "Córka Króla Piratów" to niezła aparatka i możecie mi wierzyć, że przy jej przygodach, nie sposób się nudzić! Autorka stworzyła krótką historię, ale za to bardzo dynamiczną! Akcja pędzi niczym huragan i od razu porywa nas w złodziejski świat piratów, pełen sekretów i walki o przetrwanie. Powieść została napisana przyjemnym językiem, w dodatku nasza bohaterka nie jest potulną myszką i potrafi prowadzić interesujące jak i zabawne rozmowy.
Historia księżniczki wprowadza nas w przyjemny morski klimat, w którym stawka toczy się nie tylko o skarby i złoto, ale również o coś znacznie cenniejszego.

Szalona, morska przygoda, w której nie zabraknie wartkiej akcji i szczypty magii!




Alosa to 17-letnia córka Króla Piratów, która szykuje się do wykonania tajnej misji. Stawka jest ogromna i dziewczyna nie może zawieść swojego ojca. Dlatego też oddając się w niewolę wroga, robi to zupełnie świadomie i dobrowolnie, bowiem to jest jej pierwszy krok do osiągnięcia celu. Tylko nie wszystko będzie takie łatwe, w dodatku jednym z jej porywaczy jest niesamowicie zdolny i przystojny pierwszy oficer, Riden. Czy dziewczyna będzie w stanie go przechytrzyć?
Uwięziona na obcym statku, musi znaleźć sposób na przeszukanie każdego możliwego miejsca aby odnaleźć to czego szuka. Zadanie będzie ciężkie, w dodatku będzie jedyną kobietą na pokładzie, pełnym bezlitosnych, prawdziwych piratów. Autorka zadbała o to aby przedstawić nam prawdziwą naturę piratów, ale również nie obejdzie się bez wyjątków, które zdecydowanie intrygują. Momentami będzie brutalnie, niebezpiecznie i złowrogo!

Tylko jak ma wydostać się z pilnie strzeżonej celi?

Nasza bohaterka to bardzo pewna siebie, pomysłowa dziewczyna, która może czasem postępuje zbyt pochopnie, ale możecie być pewni, że kieruje nią prawdziwa odwaga. O ile na statku będzie w miarę bezpiecznie, niestety sytuacja się skomplikuje gdy pewne osoby okażą się nie tym kim być powinny. Nasi bohaterowie będą w ogromnym niebezpieczeństwie, bowiem atak nastąpi z zupełnie innej strony. Teraz nie tylko misja księżniczki jest zagrożona, ale jej życie wraz z głęboko skrywaną tajemnicą. Jeżeli chodzi o Ridena to autorka zadbała o to, aby nasz  bohater był nieco tajemniczy, ale również miał nie tylko dobre serce jak świetnie wyszkolony zmysł dedukcji. Tylko czy taka osoba może być piratem?

Czy Alosa i Riden będą w stanie połączyć swoje wrogie strony by stanąć do walki z prawdziwym złem?

"Córka Króla Piratów" to szalona, morska przygoda pełnia niespodziewanych zwrotów akcji, gdzie to umiejętności będą tym co najistotniejsze. Jednak nie tylko one okażą się ważne, gdy do głosu dojdą uczucia. Tak, uczucia! Nie zabraknie również magicznych stworzeń i całej masy tajemnic. Autorka zadbała o rozwiniętą fabułę, która co rusz nas zaskakuje i z pewnością zadziwia, bo fakty które wychodzą na jaw, są początkiem niezapomnianej przygody!

Komu można zaufać? Czy zakończenie tej historii okaże się zaskoczeniem? Jedno jest pewne! Już nie mogę doczekać się kontynuacji! 

To co? Ahoj przygodo!!


3 komentarze:

  1. Jestem całkiem ciekawa tej książki, choć troszkę obawiam się, że może mi nie przypaść do gustu. Ale warto spróbowac!

    OdpowiedzUsuń
  2. "Córka Króla Piratów" to książka, w której przygoda goni przygodę, a klimat sprawia, że każda chwila jej lektury to czysta przyjemność. Polecamy! :)

    OdpowiedzUsuń