piątek, 12 stycznia 2018

"Pocałunek Zdrajcy" Erin Beaty - RECENZJA

Ile jesteś w stanie poświęcić dla drugiej osoby?

 "Pocałunek Zdrajcy"
Autor: Erin Beaty
Wydawca: Wydawnictwo Jaguar
Ilość stron: 472
Data wydania: 25.10.2017r.

Czułam, że "Pocałunek Zdrajcy" okaże się świetną lekturą, ale nie sądziłam, że będzie ona aż tak REWELACYJNA! Wciągająca fabuła od samego początku, niesamowity klimat i tak zaskakujące obroty wydarzeń, że podczas czytania nie mogłam uwierzyć w to co dzieje się na kartach powieści. Autorka umiejętnie poprowadziła całą intrygę, która zdecydowanie wbija w fotel. Historia napisana przyjemnym językiem odpowiadającym czasom, w których dzieje się akcja. Moje pierwsze spotkanie z twórczością Erin uważam za udane i już nie mogę się doczekać kolejnego.


W czasach, w których żyje Sage Folwer, wszystkie zawierane małżeństwa są aranżowane i zazwyczaj nie mają nic wspólnego z prawdziwym uczuciem. Jednak czasem zdarzają się wyjątki i ludzie pobierają się wbrew wszelkim zasadom, jednak wówczas dzieje się to wśród niższych warstw społecznych. Zdecydowanie arystokracja nie mogłaby sobie na to pozwolić. Sage to niespełna 17- letnia,  inteligentna dziewczyna, która po śmierci ojca ptasznika zamieszkała na dworze wuja. Jednak teraz kiedy wiek dziewczyny jest już odpowiedni do zamążpójścia, wuj pragnie pozbyć się swojej podopiecznej. Niestety na jego nieszczęście dziewczyna nie ma zamiaru wychodzić za mąż, jej życie to książki i nauka. Uwielbia uczyć dzieci i zdecydowanie nie chce związać się z zupełnie obcym sobie człowiekiem.

Mimo wszystko wuj za nią zdecydował i umówił na spotkanie z najlepszą swatką w regionie, która słynie z tego, że idealnie dobiera przyszłego towarzysza życia. O dziwo bieg wydarzeń całkowicie się zmienia i Sage zostaje asystentką swatki i bierze u niej nauki w tym zawodzie. Kiedy swatka wraz z grupą młodych dobrze urodzonych panien wyrusza na Concordium do stolicy w celu wyboru odpowiedniego kandydata na męża, Sage ma towarzyszyć im w podróży i przygotowywać notatki na temat potencjalnych kandydatów, gdyż cała grupa będzie eskortowana przez orszak armii. I od tego momentu akcja zaczyna pędzić, intryga goni intrygę, a nasza główna bohaterka ma nie lada wyzwanie, aby dowiedzieć się czegokolwiek na temat tajemniczych żołnierzy.


Podczas tej podróży Sage zdecydowanie zadziwia nas swoją inteligencją, wyczuciem sytuacji i zdolnościami szpiegowskimi. Umiejętnie nawiązuje kontakt z pewnym woźnicą Ashem i stara się zdobyć jak najwięcej informacji, jednak okazuje się to nie lada wyzwaniem. W międzyczasie cała załoga wraz z kapitanem są w pełnej gotowości, gdyż zagraża im pewne niebezpieczeństwo, a tu tyle młodych kobiet trzeba bezpiecznie dowieźć na miejsce. Z każdym kolejnym dniem relacja Asha i Sage jest coraz bliższa, a kiedy pewne sekrety wychodzą na jaw ta dwójka zdaje sobie sprawę, że łączy ich niespodziewanie zbyt wiele wspólnego. 

Powaga sytuacji w jakiej znalazł się cały orszak sprawia, że Sage będzie szpiegowała na dwa fronty i jak myślicie, czy jej relacja z wojskiem będzie udana? Czy udając damę wysokiego urodzenia zostanie zdemaskowana? Jedno jest pewne, sprawy tak się skomplikują, że już nic nie będzie takie samo. W dodatku nowa znajomość z księciem okaże się jeszcze bardziej zaskakująca niż to w jakiej sytuacji znalazła się Sage. 


Niebezpieczeństwo, sekrety, kłamstwa i tak niesamowite intrygi, że kiedy wszystko wychodzi na jaw, czytelnik już niczego nie jest pewien i czuje się tak oszukany, że głowa mała. Autorka zaserwowała nam takie emocje, że nie sposób było się otrząsnąć. Bo to co wydawało nam się prawdziwe okazuje się kłamstwem.
Jak myślicie, co się stanie kiedy wszyscy dotrą na dwór diuka? Zapewniam Was, że emocje sięgną zenitu a całe wojsko będzie musiało stanąć na głowie, aby przewidzieć niebezpieczeństwo jakie im grozi. Rola Sage stanie się jeszcze ważniejsza niż wcześniej, bo to ona okazuje się być prawdziwą kopalnią pomysłów, które pozwolą im na złagodzenie sytuacji.
W drugiej połowie książki dzieje się zdecydowanie więcej i akcja pędzi niczym wiatr. Uczucie Sage do Asha staje się jeszcze silniejsze niż wcześniej, a swatka stara się aby Sage przebywała z nim jak najwięcej czasu, bo uważa, że będą idealną parą. 

Wszystko byłoby wspaniałe, gdyby nie okropne kłamstwo. Kiedy wszystko wychodzi na jaw już nic nie jest takie jak wcześniej. Zraniona Sage nie może uwierzyć w to czego się dowiedziała. Mimo wszystko zaciska zęby i stara się uratować życie swoich towarzyszy, poświęca się i bierze udział w misjach jak i stara się uzyskać jak najwięcej informacji na temat wroga.

Będzie miłość, będą łzy i smutek po utracie ukochanej osoby. Niespodziewane zwroty akcji, prawdziwa walka na śmierć i życie. Poświęcenie i niesamowita odwaga. Muszę przyznać, że bardzo polubiłam Sage, okazała się być rezolutną bohaterką, która nawet mimo zakazu zakłada spodnie, choć kobietom nie wypada, a nawet spina się po drzewach i walczy bronią jak damie nie przystało. 


Fabuła okazała się być niemałym zaskoczeniem, a intryga, która wychodzi na jaw sprawia, że czytelnik nie wie jak się nazywa, coś niesamowitego!

Serdecznie Wam polecam tę cudowną historię, w której nawet najbardziej uprzedzona osoba potrafi zmienić zdanie. A subtelne uczucie rodzące się miedzy bohaterami, daje nadzieję na lepszą przyszłość, nawet pomimo przeciwności na jakie napotyka. Ta rewelacyjna historia zdecydowanie zasługuje na poznanie, a ja już nie mogę doczekać aż poznam kontynuację!


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Jaguar.

6 komentarzy:

 1. Musze przyznać, że ta książka coraz bardziej mnie intryguje :D Może kiedyś przeczytam :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne zdjęcia! Zachęciłaś mnie swoją recenzją do sięgnięcia po tę książkę ;) Lubię wszelkie intrygi i tajemnice w powieściach ^^
  Pozdrawiam! :* Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 3. Przy ostatniej wizycie w Empiku odnalazłam tą książkę i zapisałam sobie jej tytuł, bo fabuła mnie zaintrygowała. Miałam pewne wątpliwości, ale Twoja recenzja je rozwiała. Bardzo dobrze słyszeć, że ta powieść okazała się jeszcze lepsza, niż początkowo się wydawało. Postaram się ją zdobyć :)

  Pozdrowienia i buziaki!
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam zamiar zabrać się za tą książkę niedługo. Pozdrawiam cieplutko https://ksiazkialeksandry.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Zabiorę się za nią jak już będzie kontynuacja, bo nie lubię czytać książek, nie mając dalszych części w dłoni. Chociaż na temat tej książki słyszałam różne zdania, więc pewnie jeszcze muszę poczytać więcej recenzji :)

  Pozdrawiam,
  books-hoolic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy o tej książce nie słyszałam, ale po takiej recenzji chyba muszę się zainteresować :)

  OdpowiedzUsuń