niedziela, 10 czerwca 2018

"Without Merit" Colleen Hoover - PRZEDPREMIEROWA RECENZJA

 

 Nowa odsłona Colleen Hoover!


 "Without Merit"
Autor: Colleen Hoover
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte/Moondrive
Ilość stron: 320
Data wydania: 20.06.2018r.

"Without Merit" to powieść, która swoją oryginalnością zupełnie odbiega od wcześniejszych powieści Colleen Hoover. To coś nowego, świeżego z pewnością dziwacznego, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Jestem przekonana, że autorka nigdy nie przestanie nas zaskakiwać i to dopiero początek, gdyż od niebanalnych romansów czas na powieści młodzieżowe, które to nie skupiają się tylko na wątku romantycznym, a bardziej na psychice i zachowaniu głównych bohaterów. W tej powieści nie ma miejsca na normalność i zwyczajność, to historia, w której ze strony na stronę spotykamy się z coraz to dziwniejszymi i zaskakującymi faktami na temat życia i rodziny głównej bohaterki. Bo to tu w czterech ćwiartkach, w byłym kościele, rodzina Merit urządziła sobie dom. Dziwne prawda? I to bardzo, a wręcz przerażające! Jednak w tym domu tkwi prawdziwie burzliwe życie i nawet piwnice mają stałych lokatorów i zapewniam Was, że to nie są myszy :)
Akcja powieści pędzi już od pierwszych stron i z pewnością dacie się pochłonąć w wir szalonych wydarzeń tak nietypowej rodzinki. 


Główna bohaterka powieści nie ma łatwo. W domu nikt nie zwraca na nią uwagi, w dodatku rodzicie się rozwiedli i teraz mieszka z nimi nowa wybranka ojca wraz z ich małym synem. Merit ma również siostrę bliźniaczkę oraz brata, ale nie to jest najgorsze... Niestety Merit podkochuje się w chłopaku swojej siostry i wszystko pewnie byłoby dobrze, gdyby nie to, że poznała go w tak niesamowitej sytuacji. Szalona rodzinka, chaos i Merit, która zbiera trofea. Nieważne czy to 8 miejsce w zawodach pływackich czy 3 w konkursie recytatorskim, Merit musi je mieć. Brzmi szalenie, ale zobaczycie, że to hobby jest zdecydowanie czymś nietypowym.
Rodzina dziewczyny już nie jest tak zgrana jak kiedyś, teraz każdy się od siebie oddalił i przeżywa swoje momenty rozczarowań jak i zachwytów.
Autorka tym razem nie sprawiła, że wątek miłosny stał się tym głównym, oj nie. W tej historii, zostało poruszonych bardzo wiele istotnych spraw dotyczących rodziny jak i nastoletniego życia. W powieści przeplata się bardzo wiele różnych wydarzeń, które dotyczą wszystkiego i wszystkich dookoła Merit. Jest to krótka powieść, ale za to bardzo rozbudowana, co z pewnością pozytywnie wpływa na jej odbiór.

Jak Merit poradzi sobie z codziennymi przeciwnościami losu?


Muszę Wam przyznać, że na początku nie mogłam uwierzyć, że tę powieść napisała Colleen Hoover. Zdecydowanie styl pisania jak i sam pomysł na fabułę okazał się być zupełnie innym niż to co już znamy. "Without Merit" to powieść, w której każde wydarzenie ma ogromne znaczenie i możecie być pewni, że nic nie dzieje się bez przyczyny.
Autorka stworzyła bardzo barwne postaci, które już od pierwszych stron pokazują swój twardy charakter i dzięki temu możemy zobaczyć jak bardzo wszyscy się od siebie różnią.

Jak myślicie jakie tajemnice skrywa Merit, Sagan albo Honor?


"Without Merit" to powieść inna, oryginalna, szalona, ale i bardzo ważna. To powieść, która uświadamia i  z pewnością zaskakuje. Gdyż takiej CoHo jeszcze nie było :).
Mam nadzieję, że zechcecie sięgnąć po tę powieść i sami przekonacie się o tym jak inna i wyjątkowa potrafi być to historia.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Otwartemu

2 komentarze:

 1. Zaintrygowałaś mnie pisząc, że styl zupełnie jak nie CoHo! Muszę się przekonać :)

  Pozdrawiam,
  Olka Reads,

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę się doczekać, aż w końcu przyjdzie do mnie mój egzemplarz! :)

  Pozdrawiam :)
  Obserwuje bloga! Czemu mnie tu wcześniej nie było? :O :D Już jestem <3

  OdpowiedzUsuń