wtorek, 5 marca 2019

"Pościg" Elle Kennedy - PREMIEROWA RECENZJA | PATRONAT MEDIALNY

Dwa światy, które nie powinny się spotkać?"Pościg"
Autor: Elle Kennedy
Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Ilość stron: 430
Data wydania: 05.03.2019r.Elle Kennedy powraca z nową serią Briar U, w której będziemy mieli okazję ponownie spotkać znane nam już postaci z serii Off-Campus, takie jak Dean czy chociażby Garrett, ale oczywiście to nie one będą naszymi głównymi bohaterami. Autorka zabiera nas w nową podróż po świecie hokeistów oraz futbolistów, w której nie zabraknie miłosnych rozterek, poważnych problemów, studenckich szaleństw i ciężkich decyzji do podjęcia. 
"Pościg" to napisana świetnym, lekkim językiem powieść bogata w zabawne i inteligentne dialogi, które nie raz wywołają ironiczny uśmiech na twarzy czytelnika. W tej chwili, po pierwszym tomie, ta seria podoba mi się znacznie bardziej niż poprzednia i naprawdę jestem zadowolona, że autorka zdecydowała się pójść w tym kierunku. Otóż zauważyłam, że postaci są jeszcze lepiej wykreowane, mają silne charaktery, nawet jeżeli borykają się z pewnymi problemami. A co najważniejsze, autorka skupia na nich więcej uwagi, pozwalając nam ich lepiej poznać, dowiedzieć się o ich wnętrzu, zainteresowaniach czy ukrytych pragnieniach i obawach.Powieść porywa nas już od pierwszych stron i dosłownie wrzuca na głęboką wodę przepełnioną wartką akcją. Nasza główna bohaterka to Summer, studentka mody, która w wyniku pewnego zdarzenia zmuszona jest zmienić uczelnię i tak się składa, że dostaje się do Brair U, którą niedawno skończył jej brat Dean. Niestety dziewczyna nie może zamieszkać ze stowarzyszeniem Kappa, więc brat obiecuje, że załatwi jej gdzieś mieszkanie, ale nie zdaje sobie nawet z tego sprawy, z czym to jest związane. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że jednym z lokatorów jest Fitz, którego to Summer poznała już rok temu, ale po ostatnim ponownym spotkaniu zauważyła, że chłopak zbytnio nie przepada za jej towarzystwem, a on z kolei bardzo jej się podoba.

Niezręczne sytuacje? Niesamowici hokeiści w jednym domu? 

Summer oczywiście nie zdradzi bratu co tak naprawdę czuje do jego znajomego i będzie musiała przyjąć jego pomoc, bo i tak nie ma gdzie się zatrzymać. Nasza bohaterka to atrakcyjna, młoda dziewczyna, która zawsze i wszędzie jest w centrum uwagi a w dodatku wywodzi się z bogatej rodziny. Niestety Summer ma pewne kompleksy i wcale nie chodzi o wygląd. Otóż dziewczyna posiada nadprogramowe pokłady energii i po postu ma problemy z nauką czy pisaniem prac zaliczeniowych, wymaganych na studiach. Przez swoją przypadłość nie potrafi zbyt długo skupić swych myśli na jednej sprawie. Jednak poza tym jest to bardzo pewna siebie, towarzyska dziewczyna, która jak nikt w świecie zna się na modzie. 
A jaki znów jest Fitz? Oh to bohater, który z pewnością Was zainteresuje. Otóż chłopak nie jest wcale tak łatwy do odczytania. Wiemy,  że gra w hokeja, jest wysportowany, ale jego prawdziwą pasją jest grafika i towrzenie gier komputerowych, a także rysunek. Chłopak jest niesamowicie uzdolniony i pragnie wykształcic się w tym kierunku, dlatego też będziemy mogli również śledzić jego poczynania w poszukiwaniu wymarzonej pracy. Niestety Fitz nie jest zbyt otwartą osobą, nie jest pierwszy do wyrażania swych uczuć ani nie lubi być w centrum uwagi. Woli zajmować się swoimi sprawami, zamknąć się pokoju, założyć słuchawki na uszy i z nikim zbytnio nie rozmawiać. 

Dwa zupełnie inne światy, ale miłość silniejsza niż strach? 

Wszyscy wiemy, że przeciwieństwa się przyciągają. ale jak będzie tym razem?

Fitz twardo będzie się trzymał swojego przekonania, że Summer nie jest dziewczyną dla niego. Oboje mają zupełnie inne upodobania jak i zainteresowania, zatem nie będzie to możliwe. Tylko dlaczego nie może przestać o niej myśleć? Ta dwójka będzie miała kilka konfrontacji, które będą przyczyną pewnych niedomówień i złego nastawienia do drugiej osoby. Summer będzie próbowała pokazać, że wcale nie jest płytką dziewczyną, a inteligentną młodą kobietą, która musi zmagać się ze swoją nadpobudliwą naturą. Kiedy na świat wyjdą pewne nieprawdziwe informacje, a Fitz nie będzie w stanie określić czego tak właściwie pragnie, ich drogi niestety znajdą sobie inny tor.
Na horyzoncie pojawi się również Hunter, kolejny hokeista, który jest zauroczony dziewczyną, ale równocześnie jest najlepszym kumplem Fitza. Sprawy się nieco pokomplikują, w dodatku sytuacja na uczelni nie będzie łatwa, a Summer będzie musiała odpierać ataki złośliwych dziewczyn jak i poradzić sobie z dziwnymi wykładowcami.

Będzie burzliwie, gorąco i szalenie!

Jedno jest pewne, ta dwójka nie potrafi bez siebie żyć! Tylko jak zdołają dojść do porozumienia? Czy faktycznie ich znajomość będzie dla każdego ogromnym ciężarem? Summer czekają pracowite dni, a także akcje ratunkowe, w których będzie musiała brać udział. Możecie być pewni, że nie znadziecie ani chwili na nudę, gdyż życie studetów z Brair jest bardzo burzliwe i wcale nie chodzi tu o imprezowanie czy miłosne rozterki. Każdy stawi czoła swoim demonom przeszłości jak i ciężkim decyzjom, które będą miały wpły na ich przyszłość. Tylko jakie wybory będa tymi ostatecznimi?

Miłość, poświęcenie, walka o honor a także cierpienie i ból.

Ta historia dostarczy Wam ogrom emocji! Sprawi, że z zapartym tchem będziecie śledzić losy naszych bohaterów i skrycie im kibicować, aby w końcu wszystko dobrze się ułożyło. "Pościg" to wciągająca powieść New Adult, która pochłonie Was bez reszty już od pierwszych stron. Teraz pozostaje nam tylko czekać na drugi tom, oh będzie się działo!

4 komentarze:

 1. Czytałam poprzednie części tej serii, jak będę miała okazję to sięgnę również po "Pościg" :)

  Pozdrawiam ciepło, Ewelina z redgirlbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo fajne rozpoczęcie nowej serii, zatem polecam :D

   Usuń
 2. Ja nawet nie czytałam poprzednich części.

  OdpowiedzUsuń